jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۳۷۹۴۹   ۱۳ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۹:۳۰

محققان ایرلندی موفق شدند با یک تزریق، رشد عضله جدید را تحریک و آسیب ناشی از حمله قلبی را متوقف کنند.

توقف آسیب پس از حمله قلبی با یک تزریق

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، این تزریق که تاثیر آن در عرض چند دقیقه مشخص می شود، می تواند آسیب ناشی از حمله قلبی را ترمیم و از خطر نارسایی قلب در آینده پیشگیری کند.

هر سال شمار زیادی در جهان به حمله قلبی مبتلا می شوند؛ حمله قلبی معمولا زمانی رخ می دهد که جریان خون به قلب توسط یک لخته کاهش می یابد و نبود خون غنی از اکسیژن به مرگ بافت قلبی منجر می شود.

این تزریق حاوی پروتیینی به نام فاکتور رشد مشابه انسولین (IGF-1) بوده که مشخص شده است آسیب پس از حمله قلبی را متوقف می سازد و رشد عضله سالم و جدید قلب را تحریک می کند.

محققان دانشگاه کالج کورک این تزریق را روی 47 نفر که از حمله قلبی جان سالم به در برده بودند، آزمایش کردند و متوجه شدند افرادی که این تزریق را دریافت کرده بودند، در قیاس با افرادی که دارونما دریافت کرده بودند، بافت اسکار کمتری داشتند؛ بافت اسکار مورد نظر در مناطقی از قلب که عضله قلب مرده است، ایجاد می شود.

نتایج این آزمایش ها نشان دادند که تاثیر این تزریق بعد از نیم ساعت مشهود می شود. این تزریق یک مرحله ای باید در عرض 12 ساعت از بروز حمله قلبی صورت بگیرد و این زمانی است که قلب بی رمق شده و قادر به پمپاژ مناسب خون در سراسر بدن نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو