jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۲۷۵۵۴   ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ثبت ماهانه 68 هزار ازدواج در سال گذشته گفت: در سال 95 با افزایش ده هزار موردی ازدواج در هر ماه مواجه بوده‌ایم. ناصر صبحی‌قراملکی در گفت‌وگو با مهر افزود: طرح ارائه آموزش‌های تخصصی ازدواج به 750 هزار زوج در آستانه ازدواج با مشارکت 2500مربی و مشاور ازدواج و خانواده آغاز شده است.

وی با بیان این‌که استان‌هایی مثل البرز، مازندران، خراسانشمالی، کردستان و کرمانشاه کمترین آمار ازدواج را ثبت کردند، تاکید کرد: برای آموزش‌های پیش از ازدواج در این استان‌ها برنامه ویژه‌ای داریم.

این مقام مسئول عنوان کرد: با وجود این‌که آمار ازدواج کشور در وضعیت مناسبی قرار ندارد، اما در کل کشور شاهد یک خیز در افزایش ازدواج هستیم که این موضوع خود را در میانگین آمار ماهانه ازدواج نشان می‌دهد.

صبحی با بیان این‌که در سال 94 به طور میانگین هر ماه 58 هزار ازدواج در کل کشور ثبت شده است، خاطرنشان کرد: این آمار در سال 95 با افزایش ده هزار موردی به رقم 68 هزار ازدواج در هر ماه رسید که نشان دهنده افزایش گرایش جوانان به ازدواج است.

وی اظهار کرد: امیدواریم با ادامه روند فعلی و ارائه خدمات مشاوره و همچنین دیگر ملزومات ازدواج جوانان، شاهد تداوم افزایش آمار ازدواج در سال 96 باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها