jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۲۷۵۵۴   ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ثبت ماهانه 68 هزار ازدواج در سال گذشته گفت: در سال 95 با افزایش ده هزار موردی ازدواج در هر ماه مواجه بوده‌ایم. ناصر صبحی‌قراملکی در گفت‌وگو با مهر افزود: طرح ارائه آموزش‌های تخصصی ازدواج به 750 هزار زوج در آستانه ازدواج با مشارکت 2500مربی و مشاور ازدواج و خانواده آغاز شده است.

وی با بیان این‌که استان‌هایی مثل البرز، مازندران، خراسانشمالی، کردستان و کرمانشاه کمترین آمار ازدواج را ثبت کردند، تاکید کرد: برای آموزش‌های پیش از ازدواج در این استان‌ها برنامه ویژه‌ای داریم.

این مقام مسئول عنوان کرد: با وجود این‌که آمار ازدواج کشور در وضعیت مناسبی قرار ندارد، اما در کل کشور شاهد یک خیز در افزایش ازدواج هستیم که این موضوع خود را در میانگین آمار ماهانه ازدواج نشان می‌دهد.

صبحی با بیان این‌که در سال 94 به طور میانگین هر ماه 58 هزار ازدواج در کل کشور ثبت شده است، خاطرنشان کرد: این آمار در سال 95 با افزایش ده هزار موردی به رقم 68 هزار ازدواج در هر ماه رسید که نشان دهنده افزایش گرایش جوانان به ازدواج است.

وی اظهار کرد: امیدواریم با ادامه روند فعلی و ارائه خدمات مشاوره و همچنین دیگر ملزومات ازدواج جوانان، شاهد تداوم افزایش آمار ازدواج در سال 96 باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها