سیانور در جیب کاپشن امیر بود. او یادش رفته بود قبل از شروع سرقت، به صورتش ماسک بزند؛ برعکس همدستش سعید که چهره‌اش را پوشانده بود تا راننده خودروی «اپتیما» شناسایی‌اش نکند.
کد خبر: ۱۰۲۲۹۳۶
قتل راننده اپتیما با سیانور +عکس

آنها دست و پای راننده را بسته و چاقو را بیخ گلویش گرفته بودند تا ماجرا با سرقت کارت‌های عابربانک تمام شود؛ اما امیر نمی‌توانست باور کند راننده فقط دو میلیون و 700 هزار تومان پول در کارت عابربانکش دارد. ماسک هم نزده بود و اگر او را رها می‌کرد، خیلی زود، قبل از این که بتواند از کشور خارج شود، لو می‌رفت.

همچنان که فرمان ماشین را گرفته بود، نگاه سراسیمه‌اش را از آینه به سعید دوخت. با ایما و اشاره، هراس خود را از لو رفتن نشانش داد و ناگهان یک دستش را از روی فرمان برداشت و در جیب کاپشنش انداخت. دو قرص سیانور را بیرون کشید و به زور در دهان راننده انداخت و پشت‌بندش، آب را در گلوی او ریخت. راننده هرچه عضلات دهانش را منقبض کرد و دندانش‌هایش را روی هم فشرد، فایده نداشت و زور انگشتان امیر او را شکست داد.

قرص‌ها خیلی زود اثر کرد و چهره مرد را در کبودی فرو برد. امیر و سعید، جسد راننده را در صندوق عقب ماشین گذاشتند و چند خیابان دورتر از خانه اش رهایش کردند. آنها این قتل را نیمه‌شب 12 اسفند 94 مرتکب شدند.

روز بعد، زنی با مراجعه به یکی از کلانتری‌های غرب تهران از ناپدید شدن ناگهانی همسرش (راننده اپتیما) خبر داد.

با آغاز تحقیقات، خودروی مفقودی در نزدیکی خانه‌اش پیدا و جسد مرد جوان در صندوق‌عقب آن کشف شد. عاملان قتل، عابربانک او را دزدیده و حسابش را خالی کرده بودند که با ردیابی محل برداشت پول، هر دویشان دستگیر شدند.

به گزارش جام‌جم، پرونده آنها برای صدور حکم در اختیار شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده قرار گرفت و صبح دیروز، جلسه دادگاه با درخواست قصاص اولیای دم آغاز شد سپس امیر گفت: «با سعید، در خیابان‌های غرب تهران پرسه می‌زدیم که مقتول را دیدیم. او خودروی اپتیما داشت برای همین فکر کردیم حتما پولدار است. روز حادثه، وقتی با ماشین وارد پارکینگ خانه‌اش شد، با تهدید چاقو سوار شدیم و دست و پایش را بستیم. می‌خواستم بیهوشش کنم برای همین دو قرص که قبلا با گرد سیانور درست کرده بودم به او دادم که بدون مقاومت خورد. سپس سعید آب را به خوردش داد. او هم یک‌ربع بعد فوت کرد.»

حرف‌های امیر با اعترافاتش در بازجویی‌ها نمی‌خورد. این تناقض در دفاعیات سعید برملا شد.

پسر 23ساله گفت: «روز حادثه من ماسک زدم اما امیر یادش رفت. وقتی کارت عابربانک‌ را گرفت باورش نمی‌شد فقط دو میلیون و 700 هزار تومان در آن باشد. اول می‌خواستیم راننده را پیاده کنیم اما امیر به زور دو قرص به او داد و آب را خودش در گلویش ریخت.»

هر دو متهم در آخرین دفاع خود اظهار پشیمانی کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۱
حاجی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
۰
۰
سریع این جور افراد بایستی اعدام شوند
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
۱
۱
تو كشور های متمدن هم اینا رو روی صندلی برقی یا تزریق وریدی به جهنم می برن كسانی كه توجهی به زندگی مردم ندارن كه بچه كوچكش زنش خانوادش منتظرش هستند چرا حق زندگی رو ازش گرفتن. اینا دست به جنایت بعدی هم میزنن حتماً باید نابود بشن و گشترده رسانه ای بشه تا درس عبرت بشه. بعضی كشورها همین اخبار رو تو تلویزین پخش میكنن و عواقبش هم پخش میشه نهایتن بیشتر مردم میبینند متاسفانه اینجا فقط روزنامه حوادث اطلاع میده و مجرم ترس تو دلش نیست.
ایران
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
۰
۰
اعداااااااام
نرم افزار موبایل
-
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
۱
۱
اعدااااام
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
۱
۱
این جانی ها رو نه یك بار بلكه صدبااااار باید اعدام كنن.
رزمنده
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
۰
۰
اعدام در ملاء عام در روز روشن و نه در بامدادی كه همه خوابند!
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
۱
۰
اظهار پشیمانی پشیمانی چه سودی داره سرپرست میشه برای یك خانواده?فقط اعدام
افق
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
حالا مثلا اعدام چه سودی برای اون خانواده داره؟
نرم افزار موبایل
-
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
۰
۲
افق فرداتورامیكشند،این انگل های. خون اشام اعدام اعدام مرگ. مرگ
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
۰
۰
تنها سودش مرحم بر زخم خانواده است وعبرت برای انهایی كه از این راه نان میخورند
امیر
United States
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
۰
۰
کسی که بخاطر دزدیدن پول یکنفر اون رو میکشه حقش بیشتر از اعدامه. چه تضمینی هست که بخاطر بدست آوردن پول و یا
دختر دلخواهش دوباره و چند باره دست به جنایت نزنه

نیازمندی ها