رییس‌ جمهور در حاشیه افتتاح مجتمع کاغذ امیرآباد:

باید در عرصه تولید کاغذ به خودکفایی برسیم

رییس جمهور در حاشیه افتتاح مجتمع کاغذ امیرآباد در گفتگو با خبرنگاران، گفت: بسیار خرسندیم که در سالروز میلاد امیرمؤمنان واحدهای تولیدی که به دلایل مختلف نمی‌توانستند فعال شوند، با حل مشکلاتشان در یکی دو سال اخیر توانسته‌اند ، فعال شوند و فعالیت خود را توسعه دهند.
کد خبر: ۱۰۱۸۰۷۰
باید در عرصه تولید کاغذ به خودکفایی برسیم

به گزارش جام ‌جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه با اشاره به اینکه مجتمع تولید کاغذ امیرآباد در اواخر سال 95، فعالیت خود را آغاز کرده و امروز به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت: بخشی از نیازهای کاغذ کشور توسط این بنگاه و مؤسسه اقتصادی تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از نیازمندی کاغذ کشور از خارج تأمین می‌شود، خاطر نشان کرد: باید به سمت خودکفایی کاغذ حرکت کرده و در عین حالی که مسیر رقابتی ادامه می‌یابد از تولید داخلی، حمایت کنیم.

رییس‌ جمهوری تصریح کرد: ما باید از طریق تعرفه و حمایت از تولید داخلی در تولید کاغذ به خودکفایی برسیم؛ چرا که در کشور، این توان و ظرفیت وجود دارد.

روحانی با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم توان تولید کاغذ و تأمین نیاز در داخل کشور وجود دارد ،گفت: بسیار خوشحالم که این واحد تولیدی را فعال می‌بینیم و امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند. این مجتمع دارای تجهیزات بسیار خوبی است و از لحاظ مهندسی کار بزرگی صورت گرفته است و تصفیه‌خانه عظیمی در کنار این کارخانه ایجاد شده است و کاملاً با استانداردها همخوانی دارد و کاغذ بسیار مطلوبی را تولید می کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
44
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
۰
۰
این همه درخت قطع میشه پس صرف ساخت چی میشه؟مگه كاغذ درست نمیكنن؟
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
95 درصد كاغذ در ایران از طریق بازیافت و مابقی توسز پالپ وارداتی تولید میشه ودرختی برای اینكار قطع نمیشه

نیازمندی ها