جام‌جم از طرح جدید اشتغالزایی گزارش می‌دهد

بیکاران در انتظار طرح‌های عملیاتی

قالیباف در مراسم افتتاح پایانه خط 4 مترو تهران:

سونامی بیکاری دولت را با خودش خواهد برد

شهردار تهران گفت: تقاضای شغل قشر جوان ما حتما یک سونامی بزرگ در کشور است که اگر برای آن چاره اندیشی نکنیم، این سونامی دولت را با خودش خواهد برد.
کد خبر: ۱۰۱۷۴۷۰
سونامی بیکاری دولت را با خودش خواهد برد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، محمد باقر قالیباف صبح امروز طی سخنانی در مراسم افتتاح پایانه شهید کلاهدوز از خط 4 مترو تهران ضمن تبریک آغاز سال نو و ولادت امیرالمومنین (ع)، با اشاره به نام گذاری سال جاری با عنوان «سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» تاکید کرد: طبیعتا همه افراد در سطوح مختلف از جمله مدیران و مردم همه باید دست به دست هم دهیم و با معضل بزرگ بیکاری در کشور و نبود شغل دست و پنجه نرم کنیم؛ در این میان باید با تدبیر و خلاقیت این مشکل بزرگ را حل و فصل کنیم.

وی تاکید کرد: در حوزه مترو از چند سال گذشته این رویکرد مربوط به اقتصاد مقاومتی و نگاه مدیریت جهادی را در دستور کار قرار دادیم. همچنان که در دوره تحریم ها نیز با همه مشکلات و مسایل مالی، هرگز فعالیت های شهرداری در بخش های مختلف، خصوصا مترو تعطیل نشد.

قالیباف یادآور شد: در حوزه واگن سازی بسیاری از کارخانه ها در کشور تعطیل شده، این در حالی است که واگن سازی در شهرداری تهران به صورت دو شیفت کار می کند و امسال نیز قول گرفته ایم که فعالیت واگن سازی را به سه شیف افزایش دهیم تا کار به صورت 24 ساعته انجام شود.

شهردار تهران با اشاره به افتتاح 100 کیلومتر مترو در روزهای آینده تاکید کرد: بررسی های دقیق کارشناسی نشان می دهد احداث هر 20 کیلومتر مترو 16 هزار شغل مستقیم ایجاد می کند، به اضافه اینکه هر شغل مستقیم نیز ده شغل غیر مستقیم ایجاد می کند، در حقیقت با احداث 100 کیلومتر مترو حدود 80 هزار شغل مستقیم و 800 هزار شغل غیر مستقیم ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: همکاران من در شهرداری تهران بحث اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی و ایجاد اشتغال را در اولویت کارشان قرار داده اند.

قالیباف در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به اشتغال و تولید گفت: معضل بیکاری با روش هایی که تا الان دنبال شده قابل حل و فصل نیست، آمار روشن است و نشان می دهد با بسته های پیشنهادی و تصمیماتی که گرفته می شود، این کار به نتیجه نخواهد رسید بلکه باید راه، نگرش و رویکرد نو بر اساس همان مبانی اقتصاد مقاومتی را مد نظر قرار دهیم.

وی تصریح کرد: تقاضای شغل قشر جوان ما حتما یک سونامی بزرگ در کشور است که اگر برای آن چاره اندیشی نکنیم، این سونامی دولت را با خودش خواهد برد.

شهردار تهران یادآور شد: باید پاسخگوی جوانان باشیم، در حالی نرخ بیکاری 10 ، 12 درصد اعلام می شود که بیکاری در قشر جوان تحصیل کرده بیش از 38 درصد است و ما این معضل را در خانواده ها می بینیم.

قالیباف ابراز داشت: ما داریم طولانی ترین دوره رکود را در کشور تجربه می کنیم، این رکورد طولانی تاریخی شده و به یاد نمی آوریم که رکودی به این مدت در کشور وجود داشته باشد. از این رو باید برای آن چاره اندیشی شود و تدابیر مقام معظم رهبری در اولویت جدی ما قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید به روش های کهنه، غیر علمی و غیر عملی پایان داده شود، تاکید کرد: تا زمانی که مدیران فعال نشوند، تنبلی را کنار نگذارند و صرفه جویی نکنند هرگز قادر نیستند برای جوانان کار تولید کنند. ما به سهم خودمان همه تلاشمان این است که بتوانیم تا جایی که در توان داریم این کار را انجام دهیم و نمونه آن را نیز امروز شاهد هستیم.

شهردار تهران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از همکاران شرکت مترو به منظور تلاش در افتتاح این پایانه، تاکید کرد: ما عمدتا بخشی از مترو را که استفاده می کنند، می بینیم ، اما واقعیت این است که ما در هر خط، باید باید سرویس مناسبی را برای استفاده مردم از طریق پایانه ها، کارخانه واگن سازی و ... فراهم کنیم تا بتوان از خدمات حمل و نقل روزانه گرفته تا سایر خدمات مورد نیاز مترو ارائه شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
۰
۰
مشكل بیكاری با حرف حل نمی شود باید یك كار جدی كرد واقعا" جوانهای این مملكت دارن زجر میكشن كار نیست اونیم كه هست موقت و با هزار پارتی هر كی رو بخوان جذب میكنن هر كی رو خوششون نیاد در گزینش به بهانه های مختلف رد میكنن تازه آبروی طرف رو هم میبرن هزار تهمت هم میزنن جواب گو هم نیستن
جانباز و بازنشسته
United States
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
۰
۰
من بلانسبت جانباز هستم 5 فرزندم بیكار هستند چه كسی باید جواب گو باید باشد مدیران دولت تدبیر و امید حقوق های نجومی می گیرند و فرزندانمان بیكار هستند
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
۰
۰
آقای قالیباف هر كسی رییس جمهور بشه بهتر از شماست٫ مردم خودشون خوب میدونن به كی رای بدهند.
نوذر
Canada
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
۰
۰
راست میگوید.....سونامی خطرناكی است......حتی با زلزله هم میتواند با هم اتفاق بیفتد.....!!!!
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
۰
۰
چرا چیزی كه نوشته بودم نمیزارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی كنكوری
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
۰
۰
ظرفیت رشته های خاص هم در این دولت غیرشفاف پر میشه، مثلاً دو سال پیش رشته دندانپزشكی به دانشگاه آزاد تبریز اضافه شد ولی نه در دفترچه و نه سایت انتخاب رشته ، كد رشته محل براش نذاشتن و فقط تو تكمیل ظرفیت دو نفر رو پذیرش كردن و خدا میداند ظرفیت پردیس رشته های پزشكی چه میشود.

نیازمندی ها