jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۹۱۱۵   ۱۷ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل امور عشایری خراسان رضوی گفت: حدود 15 درصد از گوشت قرمز خراسان رضوی توسط عشایر تولید می‌شود.

حسین صفرپور در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون در حدود 12 هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر خراسان رضوی تولید شده که 15 درصد مصرف استان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان تولیدات دامی توسط عشایر در خراسان رضوی 37 هزار تن از ابتدای امسال تا کنون بوده است، خاطرنشان کرد: محصولات دیگری از جمله شیر، عسل و صنایع دستی نیز توسط عشایر خراسان رضوی تولید می‌شود.

مدیر کل امور عشایری خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح زنجیره تولید در خراسان رضوی، بیان کرد: این طرح هم اکنون در 20 درصد از جمعیت عشایری استان اجرا شده و سبب توانمندی بیشتر این قشر کشور شده است.

صفرپور در ارتباط با حمایت‌هایی که از قشر عشایر در خراسان رضوی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: امسال در حدود 35 هزار تن نهاده دامی در بین عشایر توزیع شده و علاوه بر این 18 هزار تن جو خریداری شده تا در زمان مورد نیاز بین آنها توزیع شود.

وی ادامه داد: بیش از 10 درصد دام خراسان رضوی معادل حدود 990 هزار رأس توسط جمعیت عشایری نگهداری شده و تعداد 5000 رأس از این تعداد شتر بوده که شامل 90 درصد شتر استان می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر