jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۷۳۶۲   ۱۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نیروهای عراقی بتدریج در داخل بخش غربی شهر موصل پیشروی می‌کنند و آماده ورود به ساختمان‌های دولتی شهر شده‌اند. عملیات آزادسازی بخش غربی موصل در روز یکشنبه (اول اسفند 95) با فرمان «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق آغاز شد. نیروهای عراقی که از بخش جنوبی‌غرب موصل این عملیات را آغاز کرده‌اند پس از آزادسازی فرودگاه و یک پایگاه نظامی در غرب موصل اکنون در آستانه رسیدن به مرکز بخش غربی این شهر هستند. در جنوب شهر موصل در منطقه «حمام العلیل» نیز نیروهای امنیتی یک گور جمعی پیدا کرده‌اند و احتمال قوی می‌دهند که مربوط به اعدام‌های جمعی داعش است.

از سوی دیگر الحشد الشعبی اعلام کرده است که توانسته 12 روستا را در محور منطقه «تلعفر» از اشغال داعش خارج کند. منابع عراقی از کشته شدن ده‌ها داعشی در حمله توپخانه‌ای نیروهای عراقی به مقر نشست تروریست‌ها در نزدیکی تلعفر خبر دادند. بر این اساس، عبدالغنی الاسدی، فرمانده سازمان مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که نیروهای این سازمان 1500 آواره را از غرب موصل خارج کردند. وی گفت: غیرنظامیان در غرب موصل اطلاعاتی درباره اماکن حضور داعش را به نیروهای عراقی دادند. تروریست‌های خارجی داعش در برابر نیروهای ما مقاومت می‌کنند اما نیروهای محلی داعش قادر به پایداری در برابر نیروهای عراقی نیستند و مقرهایشان را ترک می‌کنند.

در همین رابطه سرگرد «هیمن عباس فاضل الدفافعی» فرمانده تیپ نهم پلیس مرکزی عراق روز گذشته با رد کردن هرگونه دخالت نیروهای خارجی ازجمله آمریکایی‌ها در آزاد سازی بخش غربی موصل اعلام کرد نیروهای پلیس و واکنش سریع عراق با پشتیبانی بالگردهای ارتش این کشور، پل چهارم را آزاد کرده و اکنون در آستانه آزادی پل الحریه هستند. وی با اشاره به حضور بیش از 800 هزار شهروند موصلی در بخش غربی موصل بیان کرد: طبق برآوردها حدود 80 درصد اهالی بخش غربی همچنان در خانه‌های خود مستقر هستند که اغلب تحت اجبار گروه تروریستی داعش ناچار به ماندن شده‌اند. وی در خصوص وضعیت روحی و روانی عناصر تروریستی داعش تاکید کرد که عناصر داعش روحیه رویارویی با نیروهای عراقی را از دست داده‌اند و بسرعت در حال فرار از دست نیروهای عراقی هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها