jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۰۷۳۰۹   ۱۰ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۷:۳۲

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از لغو مرخصی مجرمان سابقه دار از اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی خبرداد و گفت: ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری در سراسر کشور ضمن شناسایی و کنترل این متهمان، فعالیت های آنان را رصد و تحت نظارت پلیس قرار دارند.

توصیه پلیس درباره خریدهای نوروزی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدرضا اکبری افزود: طبق دستورالعمل ها و بخشنامه های ابلاغی به استانهای سراسر کشور، یکی از برنامه های مهم ما در پایان سال در حوزه جعل و کلاهبرداری، کنترل مجرمان است.

وی با اشاره به توافقات انجام شده با قوه قضائیه به منظور ایجاد امنیت برای شهروندان در ایام اسفند و نوروز در خصوص لغو مرخصی به مجرمین حرفه ای خبر داد و گفت: با توجه به اینکه 85 درصد از مجرمان سابقه دار یا رها شده از زندان مرتکب جعل و کلاهبرداری شده اند، ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری در سراسر کشور ضمن شناسایی و رصد مجرمان، آنها را به صورت محسوس و غیر محسوس تحت نظارت قرار می دهند.

سرهنگ اکبری، گفت: به دلیل خریدهای نوروزی در اسفند ماه تبادل پول، اسکناس، تراول چک و ارز بسیار فراوان صورت می گیرد بنابراین به دلیل تراکم زیاد مشتری و خریدار، دقت لازم کاهش می یابد. افراد سودجو نیز با سوء استفاده از این شرایط در مراکز تجاری، اقتصادی و فروشگاه ها مبادرت به ارائه اسکناس های جعلی هنگام خرید و فروش می کنند.

معاون جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، درباره خرید و فروش و تبادل اسکناس هایی که از مشتری و یا مشتری از مغازه داران دریافت می کند، توصیه کرد: شهروندان با شناسایی پارامترهای امنیتی، مراقبت کافی داشته باشند.

سرهنگ اکبری گفت: جلساتی با ستاد پیشگیری و مقابله با جعل وزارت کشور و بانک مرکزی برگزار و در این رابطه موضوعاتی مطرح شد که امیدواریم پیگیری های مربوطه انجام شود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا به سفرهای نوروزی شهروندان و استفاده از تورهای مسافرتی اشاره کرد و گفت: ممکن است افرادی در فضای مجازی و یا سایر روشها اقدام به تبلیغ برای انجام مسافرت های ارزان کرده و حتی وجوهی را نیز دریافت کنند؛ شهروندان باید توجه داشته باشند که این گونه تبلیغات در اغلب موارد کلاهبرداری و حتی ارسال بلیت نیز در پاره ای موارد جعلی بوده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: افرادی که برای مسافرت از شرکت های هواپیمایی و خدمات مسافرتی استفاده می کنند نباید به هر شرکتی اطمینان کنند. شهروندان برای انجام مسافرت به خارج از کشور به مراکز و آژانس های مسافرتی رسمی که دارای مجوز هستند، مراجعه و از پرداخت هرگونه وجه، تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات گسترده و فریبنده ادعای اجرای تور با هزینه های پایین را دارند، خودداری کنند.

سرهنگ اکبری به شهروندان توصیه کرد: برای اخذ ویزا شخصاً با ارائه گذرنامه به سفارت خانه ها مراجعه و یا از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام کنند و از تحویل مدارک به افراد ناشناس یا شرکت ها و آژانس های غیر معتبر پرهیز کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
من تو سراسیاب سكه 500تومانی تقلبی از سوپرماركت گرفتم و فهمیدم و به خود طرف پس دادم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر