jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۷۲۸۶   ۱۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بازار شب عید در مشهد امسال هنوز آن رنگ و بوی سال‌های قبل را ندارد و شاید بهتر باشد تمهید بهتری از سوی مسئولان برای این ایام اندیشیده شود.

به گزارش تسنیم، کم کم به ایام نوروز نزدیک می‌شویم و بازار در این روزها تب و تاب خاصی پیدا کرده است؛ به هر گوشه شهر که مراجعه می‌کنی بویی از نوروز به مشام می‌رسد و شاید البته بیشتر فروشندگان و نه مردم در تب و تاب هستند تا سال جدید خوبی را رقم بزنند.

اما در این میان آنچه دغدغه بخش عظیمی از مردم بوده،‌ قیمت‌هایی است که در این ایام سر به فلک کشیده است و از سوی دیگر شاید خیلی استقبالی هم از سوی مردم در این ایام نشده باشد. گشت و گذاری در بازارهای مشهد داشته‌ایم تا از وضعیت خرید مردم در شب عید و همچنین میزان رضایت آنها از قیمت‌ها پرس و جویی داشته باشیم.

*قیمت‌های نجومی

محسن یکی از شهروندان مشهدی است که برای خرید به یکی از بازارهای هسته مرکزی مشهد مراجعه کرده، وی معتقد است: امسال بازارها خلوت‌تر از همیشه هستند و احساس می‌کنم قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و این مساله کمی نگران‌کننده است.

*عیدی‌های بی‌فایده

عباس حسینی، یکی از بازنشستگان استان است. وی نیز نظر مشابهی دارد و معتقد است: با اینکه هر سال مبلغی از سوی دولت به عنوان عیدی به کارمندان شاغل و بازنشسته تعلق می‌گیرد اما واقعا حتی با وجود تزریق این عیدی هم هزینه‌ها سر به فلک کشیده است و جوابگوی نیازهای ما نیست.

وی بیان می‌کند: سال‌های قبل در این ایام بازار خیلی شلوغ‌تر بود اما حضور کمرنگ مردم به نظرم بیانگر این است که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و عمدتاً مشتریان به دنبال اجناس تخفیف‌دار هستند و یا اینکه به مغازه‌های خاصی سر می‌زنند.

*اختلاف قیمت‌ها

یکی از شهروندان مشهدی که تمایلی به ذکر نامش ندارد می‌گوید: متاسفانه نظارت‌ها در ایام منتهی به نوروز کمتر می‌شود و از سوی دیگر با کمال تاسف باید عنوان کنم که همه به فکر جیب خود هستند و محصولات مشابه معمولا با قیمت‌های متفاوتی از سوی عرضه کنندگان ارائه می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: در این ایام عنوان می‌شود که نظارت‌ها بیشتر شده است اما باور کنید اصلاً برای مردم این نظارت‌ها ملموس نیست و از سوی دیگر مردم حوصله و وقت ندارند که اگر تخلفی را مشاهده کنند مسئولان را در جریان بگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر