jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۰۰۰۵۸۰   ۲۳ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۴۵

22 بهمن 1395 خروش انقلابی ملت ایران همچون بهمن 57 بار دیگر به جهانیان ثابت کرد که می‌توان در مقابل استبداد و استکبار ایستاد و حرف حق را به کرسی نشاند؛ لبیکی دیگرباره به ندای رهبری آگاه که فرمود «ملت ایران جواب رئیس‌جمهور آمریکا را در راهپیمایی 22 بهمن امسال خواهد داد.»

صدای رسای ایستادگی در شبکه‌های استانی

از روزها و حتی ماه‌ها پیش فکر این روز را می‌کردیم؛ همه با هم برای یک هدف یعنی بازتاب حضور گسترده ملت ایران در این خروش بی‌نهایت، یکدل و یکرنگ شدیم و خواستیم این حماسه‌آفرینی ملت بزرگ را در جای جای میهن اسلامی به تصویر بکشیم و امیدواریم توانسته باشیم قطره‌ای از این بیکرانه دریای حضور را در قاب کوچک تلویزیون به نمایش بگذاریم و صدای فریاد کوبنده مردم شریف ایران را سوار بر امواج رادیویی و تلویزیونی به گوش جهانیان برسانیم. مأموریت‌ها و راهبردها برای شبکه‌های استانی تعریف شد، جلسات گوناگونی داشتیم و همه مدیران در ستاد معاونت و استان‌های سراسر کشور هم‌قسم شدند کاری کنند کارستان و در شأن و منزلت ملت بزرگ ایران. هر چند دوربین‌ها و میکروفن‌ها از ثبت کامل این سیما و صدای غرورآفرین عاجزند و باید فقط در صحنه بود تا حماسه را دید. من و جمع زیادی از مدیران و همکاران به دلیل مسئولیتی که داشتیم از ساعات اولیه روز جمعه در محل کارمان مستقر بودیم تا حماسه حضور ملت انقلابی و سلحشور ایران را از قاب تلویزیون و صدای رادیو روایت کنیم. وقتی از مانیتورهای همزمان، نمایش تصاویر حضور پرغرور این ملت همیشه در صحنه را دیدیم، یقین کردیم انقلاب اسلامی همان چیزی است که خمینی کبیر بیش از چهار دهه پیش توصیفش کرد، مقدمه‌ای برای ظهور و قیام جهانی قائم آل محمد؛ و در این بین همه عوامل فنی، هنری و خبری رسانه ملی در استان‌ها تلاش کردند این حضور و ثابت قدمی ملت ایران را با تمام توان به تصویر بکشند و برگ زرین دیگری در کارنامه ایران و ایرانی به ثبت برسانند.

حضورتان را قدر می‌دانیم و سر تعظیم در برابر این ایستادگی فرود می‌آوریم.

دکتر علی دارابی

استاد دانشگاه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
لزوم حمایت از صدای فطرت

لزوم حمایت از صدای فطرت

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

حضور نامزدها در شبکه‌ های استانی

حضور نامزدها در شبکه‌ های استانی

انتخابات 1400 به لحاظ شرایط برگزاری متفاوت‌ترین انتخابات در 41 سال پس از انقلاب است و رسانه ملی بیش از هر زمان دیگری برای کمک به مردم در تعیین سرنوشت کشور احساس مسؤولیت می‌کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر