jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۹۵۳۸   ۲۰ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: پیش‌بینی می‌شود تعداد زوج‌هایی که تا پایان امسال از خدمات بیمه ازدواج بهره‌مند می‌شوند ‌به یک میلیون نفر برسد.

به گزارش ‌جام‌جم، محمدرضا رستمی در جمع خبرنگاران و در مراسم اعطای پروانه مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده افزود: آمار طلاق در پنج سال اول زندگی مشترک افزایش پیدا کرده، به همین خاطر‌ برای مدیریت و کنترل این وضعیت تلاش کرده‌ایم آموزش‌های پیش از ازدواج به‌منظور تشکیل خانواده جدی‌تر گرفته شود.

به گفته وی، برای حل این مساله برنامه‌ای 16 ساعته‌ طراحی شد و براساس آن 2000 نفر به‌عنوان مربی آموزش دیده‌اند تا به این شکل ‌آموزش‌های پیش از ازدواج ساماندهی شود.

رستمی یادآور شد: به علت شرایط اجتماعی، با توجه به موانعی که جوانان برای ازدواج دارند با همکاری بیمه ایران، بیمه ازدواج جوانان را راه‌اندازی کرده‌ایم و تمام شعبات بیمه ایران در سراسر کشور در این زمینه خدمات ارائه می‌کنند.

وی با بیان این که فعالیت دفتر برنامه‌ریزی و تحکیم خانواده وزارت ورزش و جوانان به دو بخش تقسیم می‌شود، اظهار کرد: مشارکت متخصصان اعم از روان‌شناسان و مشاوران و مشارکت جوانان فعال اجتماعی در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد را مدنظر قرار داده‌ایم. یکی از مجموعه فعالیت‌های حوزه ازدواج ساماندهی مراکز خدمات مشاوره‌ ازدواج و خانواده است. این کار از زمان فعالیت سازمان ملی جوانان آغاز شده و نتایجی ارزشمند داشته است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افزایش وام ازدواج جوانان از سه به ده‌میلیون تومان گفت: دولت یازدهم با وجود فشارهای زیاد اقتصادی اقدام به این کار کرد، تمام ثبت نام شدگان در سامانه وام ازدواج وام خود را دریافت کرده‌اند و تا پایان امسال یک میلیون و صد هزار نفر این وام را دریافت خواهند کرد.وی درباره مجمع خیرین ازدواج نیز بیان کرد: این مجمع در برخی استان‌ها تشکیل شده و در هشت حوزه در حال ارائه خدمات است.

ثبت سند ازدواج منوط به دریافت خدمات مشاوره‌ای

از سوی دیگر وزیر ورزش و جوانان گفت: دریافت تائیدیه از مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در کنار برخی مجوزهای صوری، باید در ثبت ازدواج الزامی شود.

مسعود سلطانی فر ‌به مهر گفت: در حوزه ازدواج اگرچه امکانات لازم برای شکل‌گیری یک خانواده نسبت به 20 سال گذشته در کشور وضعیت بهتری پیدا کرده است، اما هنوز امکانات سخت‌افزاری در حد کافی وجود ندارد.

‌وی تاکید کرد: ایجاد الزاماتی همچون مشاوره خانواده در کنار برخی مجوزهای صوری لازم برای ثبت ازدواج از ضروریات است و باید دریافت تائیدیه حضور در دوره‌های مشاوره به‌عنوان سندی مهم در ثبت ازدواج مدنظر قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر