jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۸۴۵۱   ۱۸ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون وزیر نفت با اشاره به آغاز ذخیره‌سازی بنزین برای تامین سوخت مورد نیاز مردم در ایام نوروز، جزئیات طرح جدید سامان‌دهی سهمیه گازوئیل خودروهای درون‌شهری کشور را تشریح کرد.

عباس کاظمی در گفت‌وگو با مهر درباره برنامه‌های تامین بنزین نوروزی، گفت: ذخیره‌سازی برای بنزین و گازوئیل مورد نیاز مردم بویژه برای روزهای پایانی اسفند و ایام نوروز آغاز شده است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر این که با توجه به روند تولید و ذخیره‌سازی، نگرانی برای تامین سوخت و بویژه بنزین مورد نیاز ایام نوروز وجود ندارد، تصریح کرد: حجم ذخیره‌سازی بنزین کشور به بیش از یک میلیارد لیتر افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درخصوص آغاز فرآیند ثبت‌نام خودروها برای دریافت سهمیه گازوئیل، اظهار کرد: تاکنون با اجرای طرح تخصیص گازوئیل و بر‌اساس میزان پیمایش به طور متوسط، روزانه حدود هشت میلیون لیتر در مصرف این فرآورده نفتی صرفه‌جویی شده است.

این مقام مسئول با بیان این که فاز اول طرح، صرفا برای خودروهای گازوئیل‌سوزی اجرا شد که در مسیرهای برون‌شهری رفت و آمد می‌کردند و دارای بارنامه بودند، اظهار کرد: در مرحله دوم اجرای این طرح،‌ ثبت‌نام از خودروهای دیزلی داخل شهرها آغاز شده است.

کاظمی با اعلام این که در این مرحله خودروهای گازوئیل سوزی که بیشتر برای حمل بار، مصالح ساختمانی و مسافر در داخل شهرها تردد می‌کنند باید ثبت‌نام کنند، خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، این دسته خودروها باید در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت‌نام برای دریافت سهمیه اقدام کنند.

کاظمی، معاون وزیر نفت همچنین در جمع خبرنگاران، هرگونه افزایش قیمت گازوئیل برای سال 96 را رد کرده است.

به گزارش مهر، بر‌اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، تمام دارندگان خودروهای دیزلی حمل بار و مسافر درون‌شهری باید تا دهم اسفند امسال نسبت به ثبت نام برای دریافت سهمیه‌های گازوئیل خود از طریق سامانه‌های الکترونیکی و سپس مراجعه به شهرداری منطقه سکونت اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر