Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۹۸۲۰۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۲۱:۵۷

اختصاصی جام جم آنلاین / گزارش تصویری

چند عکس دیدنی از تظاهرات علیه ترامپ در اروپا

هزاران نفر از مردم روز شنبه 4 فوریه ( 16 بهمن ) با تجمع در مقابل سفارتخانه های آمریکا در شهرهای بزرگ اروپا علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور دست به تظاهرات زدند.

چند عکس دیدنی از تظاهرات علیه ترامپ در اروپا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری ها، هنوز 14 روز از آغاز به کار دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا سپری نشده که احکام ، رفتار و سخنان توهین آمیز وی خشم نه تنها اغلب مردم ، رسانه ها و مقامات این کشور بلکه متحدان و سایر نقاط جهان را برانگیخته است. حکم ضد مهاجرتی که روز جمعه 27 ژانویه دونالد ترامپ علیه 7 کشور با جمعیت اکثریت مسلمان صادر کرد جدل برانگیز ترین احکامی است که وی در این مدت کوتاه به اجرا گذاشته است.

روز جمعه 3 فوریه ( 15 بهمن)، جیمز روبارت ، قاضی فدرال شهر سیاتل در ایالت واشنگتن در حکمی قضایی ممنوعیت ورود اتباع این 7 کشور را لغو کرد اما دونالد ترامپ در واکنشی خشم آلود ضمن توهین کردن به روبارت در توئیتی حکم این قاضی را ابلهانه خواند و تاکید کرد که چنین حکمی لغو خواهد شد.

هرچند با رای این قاضی فدرال حکم ترامپ فعلا لغو شده است اما مردم در گوشه و کنار جهان و به ویژه اروپا به اعتراض های خود علیه رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ادامه می دهند. روز شنبه به ویژه شهرهای لندن ، پاریس و برلین صحنه تظاهرات گسترده علیه دونالد ترامپ بودند.

چند عکس جالب از تظاهرات مردم علیه ترامپ را برای این گزارش تصویری انتخاب کرده ایم.


1 - هزاران نفر تظاهرکننده در شهر لندن علیه سیاست های نژادپرستانه ترامپ تجمع کردند.


2 - شهر برلین صحنه تظاهرات هزاران نفر علیه حکم ضد مهاجرتی دونالد ترامپ بود.


3 - یکی از هزاران نفر تظاهرکننده در شهر برلین هفته نامه اشپیگل را که روی جلد شماره روز پنجشنبه 2 فوریه را به این طرح گویا از ترامپ اختصاص داده است، در دست دارد.


4 - هزاران نفر روز شنبه در مقابل سفارت آمریکا در لندن علیه ترامپ تجمعی اعتراض آمیز بر پا کردند.


5 - تظاهرات علیه حکم ضد مهاجرتی دونالد ترامپ در پاریس.


6 - مردم معترض به سیاست های تبعیض نژادی ترامپ در برابر دروازه براندبورگ شهر برلین.


7 - تظاهرات علیه دونالد ترامپ در شهر لندن.


بهرام افتخاری / جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر