jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۶۹۴۹   ۱۳ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اگر مفهوم انقلاب را تحلیل و تببین کنیم، فرد ‌انقلابی کسی است که چارچوب‌های فکری امام را بد‌رستی درک کرده و ملاک عمل قرار دهد.

انقلاب اسلامی ایران زمانی شکل گرفت که دنیا دو قطبی بود. یک قطب زیر سلطه ابر قدرت غرب با محوریت آمریکا با ایده اومانیسم و کاپیتالیسم و قطب دیگر زیر سلطه ابر قدرت شرق با ایده کمونیسم و سوسیالیسم.

انقلاب اسلامی با هدف ایجاد تغییر در نظم موجود جهانی و برهم زدن وضعیت گذشته بود، از این‌رو انقلاب اسلامی بر اساس مبارزه با استکبار، استبداد و اموری که در تقابل با دین و آزادی‌های مردم و منافع محرومان و مستضعفان قرار داشت، اتفاق افتاد و امروز کسی انقلابی است که به حفظ انقلاب با همان ماهیت و زیرساخت‌های انقلابی و فکری حضرت امام(ره) پایبند باشد.

انقلاب ما ارکان متفاوتی دارد که از جمله آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد: 1ـ محور دینی با داشتن رهبری دینی و ولایت فقیه 2ـ استکبارستیزی 3ـ تعهد به آرمان‌های قدس و فلسطین در تقابل با رژیم غاصب صهیونیستی 4ـ عدالت‌محوری با تاکید بر حل مشکلات مردم 5 ـ استقلال و آزادی کشور و مردم با ‌محوریت آخرت‌گرایی به جای دنیاگرایی. لذا فردی انقلابی است که به این آرمان‌ها پایبند باشد.

بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، کشور زیر پرچم ولایت، با ایستادگی مقام معظم رهبری در دفاع از اصول و آرمان‌های انقلاب در مقابل خناسان، شیاطین و ایادی داخلی استکبار جهانی، تغییر عمده‌ای در مسیر خود نداشته و در بعد سیاست خارجی نیز گهگاهی با توجه به سلایق برخی سیاستمداران، قدری فراز و نشیب در این مسیر ایجاد شده، اما باز هم زیر سایه مقام معظم رهبری و ایستادگی ایشان و پرچمداری ارزش‌ها و اصول انقلاب، الحمدلله تغییر جدی در مسیر انقلاب ایجاد نشده و همچنان مسیری که پایه‌گذاری شده بدرستی در حال پیموده شدن است.

مجتبی ذوالنوری

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر