jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۵۹۲۷   ۱۱ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

با هدف توسعه صورت می‌گیرد

همکاری استان هرمزگان با عمان

استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان به عنوان استان پایلوت برای همکاری با کشور عمان انتخاب شد تا روابط دو کشور از طریق این استان توسعه یابد.

به گزارش تسنیم، جاسم جادری اظهارداشت: برای بخش آب و همچنین رفع خسارت‌های وارد شده به بخش برق در سیل اخیر، اعتبارات لازم از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص یافت.

وی بیان‌داشت: همچنین با توجه به دیگر تصمیمات اتخاذ شده امیدواریم بخشی از مشکلات در روستاها و همچنین مسکن مهر رفع شود.جادری به سفر اخیر خود به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت به کشور عمان اشاره کرد و بیان داشت: در این سفر که تجار بخش خصوصی استان نیز حضور داشتند، نمایشگاه محصولات کشورمان که 12 غرفه با 40 شرکت‌کننده آن از هرمزگان بود، در عمان برپا شد.وی تصریح‌کرد: همچنین در دیدارها و نشست‌های برگزار شده در این سفر مقرر شد، هرمزگان به عنوان استان پایلوت برای همکاری با کشور عمان انتخاب شود تا روابط دو کشور از طریق این استان توسعه یابد.

*برنامه‌های توسعه جزایر هرمزگان تدوین می‌شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در حال تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای رسیدگی و توسعه جزایر هرمزگان هستیم.

محمدباقر نوبخت در بازدید از جزیره هرمز، توسعه جزایر را از اولویت‌های دولت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه دریا محور دانست و اظهارداشت: در این راستا با همکاری استانداری هرمزگان برای توسعه جزایر این استان برنامه ریزی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: حدود یک ماه پیش از جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک بازدید داشتیم. همچنین نیز از جزایر لارک و هرمز در آب های خلیج فارس بازدید کردیم.معاون رئیس جمهور افزود: با توجه به بازدیدهای صورت گرفته در حال تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای رسیدگی و توسعه جزایر هرمزگان هستیم.نوبخت با اشاره به بازدید از جزیره هرمز، ابرازداشت: در این بازدید مقرر شد برای مرمت و احیای قلعه پرتغالی‌ها به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری این جزیره بودجه مورد نیاز را اختصاص دهیم.وی با تاکید بر اینکه از هر گامی برای کاستن از مشکلات مردم و توسعه این مناطق حمایت می‌کنیم، بیان‌کرد: برای رفع سایر مشکلات مردم جزیره هرمز براساس اولویت‌بندی‌هایی که صورت می گیرد، اقدام می‌کنیم.محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه جاسم جادری استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران استان از جزیره هرمز در آب‌های خلیج فارس بازدید کردند.در این بازدید معاون رئیس جمهور و استاندار هرمزگان ضمن حضور در جمع مردم جزیره هرمز از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر