jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۳۶۹۶   ۰۵ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

امسال جام تختی پس از بازی‌های المپیک برگزار شد و همان طور که می‌دانیم، تیم‌ها در دنیا پس از المپیک پوست‌اندازی کرده و با ترکیب و نفرات جوان در تورنمنت‌های پیش‌رو شرکت می‌کنند تا بتوانند کشتی‌گیران جدیدی را برای رقابت‌های جهانی سال آینده و نهایتا المپیک شناسایی کنند.

احتمال دارد در سال‌های آتی همین کشتی‌گیران خارجی و جوان داخلی حاضر در جام تختی بتوانند در مسابقات پیش رو ملی‌پوش شوند. از سوی دیگر، برخی چهره‌های شاخص کشتی دنیا مانند برخی کشتی‌گیران المپیکی ما شرکت در تمام تورنمنت‌های بین‌المللی را در برنامه‌های فنی خود ندارند و برای شرکت در مسابقات هدفگذاری‌های مختلفی دارند مانند برنامه‌ریزی کادر فنی که نخواست علیرضا کریمی و حسن یزدانی در جام تختی رودررو شوند یا برخی کشتی‌گیران که قصد دارند از کشتی خداحافظی کنند.

شیوه تیم به تیم هم در این دوره طرحی نو از سوی کشتی ایران بود که به اتحادیه جهانی ارائه شده و از سوی دیگر در مسابقات مختلف ما اجرایی شده؛ هدف این طرح گسترش و توسعه این ورزش و در نهایت حفظ کشتی در المپیک است. قطعا هر طرح در دل خود ایراداتی دارد و فدراسیون کشتی نیز آزمایش طرح برگزاری مسابقات انفرادی همزمان با رقابت‌های تیم به تیم را در مسابقات پیش روی خود در برنامه دارد و احتمالا از سال آینده رقابت‌های جام تختی به صورت تیم به تیم و انفرادی برگزار خواهد شد.اگر در مقام مقایسه برآییم، جام دیوید شولتز آمریکا در سال گذشته با سه تیم و جام یاریگین در روسیه که یکی از معتبرترین تورنمنت‌های دنیاست، با حضور پنج کشور برگزار شد، اما امسال 14 کشور دنیا در جام تختی شرکت کردند؛ این مسابقات از نظر کمی روند رو به رشدی داشته و از نظر کیفی باید تلاش شود تا به جایگاه خوبی برسد.

منصور برزگر

پیشکسوت کشتی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر