jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۲۰۲۵   ۲۲ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم حذف موانع بازار از مسیر راه کارآفرینان، گفت: کارآفرینی که خطرپذیری داشته و وظیفه خود را انجام داده، باید مورد حمایت واقع شود و از همین رو مدیران دولتی باید شرایطی فراهم کنند که کارآفرین موفق باشد.

به گزارش ایرنا، جاسم جادری در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان هرمزگان با اشاره به رابطه کارآفرینی با توسعه اقتصادی، عنوان کرد: کارآفرینی در بحث اقتصاد جایگاه ویژه ای دارد و فعالیت های کارآفرینانه موجب رشد اقتصادی و ایجاد محیط رقابتی می شود و به ایجاد شغل درجامعه کمک می کند.

وی با بیان اینکه کارآفرینان مهندسان پیشرفت صنعتی محسوب می شوند، گفت: کارآفرینان چرخ اقتصاد صنعتی را به چرخش در می آورند و نیروی محرکه توسعه اقتصادی هستند. جادری افزود: کارآفرینان خطرپذیری را سرلوحه کار خود قرار می دهند و جامعه کارآفرین مدرک گرا و پشت میزنشین نیست بلکه تولیدگراست و خلق ثروت می کند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت مدیران از کارآفرینان، تصریح کرد: مدیران باید منابع مالی را برای کارآفرینان فراهم کنند، زیرا تسریع در پرداخت تسهیلات شرایط عملیاتی شدن ایده های کارآفرینان را فراهم می کند.

این مقام مسئول عنوان کرد: قوانین عادلانه نیز به موفقیت و ابتکار عمل کارآفرینان کمک می کند و از همین رو دسترسی برای تحقیق و توسعه و همچنین زیر ساخت ها باید برای کارآفرینان فراهم شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به نقش مهم کارآفرینان در جوامع پیشرفته، بیان داشت: اگر خواهان یک اقتصاد پویا و مثبت هستیم باید خلاقیت به خرج دهیم که در این میان کارآفرینان با خلاقیت و ریسک پذیری خود جامعه را متحول می کنند، عامل اشتغالزایی هستند، فناوری را منتقل و حتی بروکراسی اداری را کاهش می دهند و باعث ایجاد حس رقابت در جامعه می شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر