jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۲۰۲۵   ۲۲ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم حذف موانع بازار از مسیر راه کارآفرینان، گفت: کارآفرینی که خطرپذیری داشته و وظیفه خود را انجام داده، باید مورد حمایت واقع شود و از همین رو مدیران دولتی باید شرایطی فراهم کنند که کارآفرین موفق باشد.

به گزارش ایرنا، جاسم جادری در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان هرمزگان با اشاره به رابطه کارآفرینی با توسعه اقتصادی، عنوان کرد: کارآفرینی در بحث اقتصاد جایگاه ویژه ای دارد و فعالیت های کارآفرینانه موجب رشد اقتصادی و ایجاد محیط رقابتی می شود و به ایجاد شغل درجامعه کمک می کند.

وی با بیان اینکه کارآفرینان مهندسان پیشرفت صنعتی محسوب می شوند، گفت: کارآفرینان چرخ اقتصاد صنعتی را به چرخش در می آورند و نیروی محرکه توسعه اقتصادی هستند. جادری افزود: کارآفرینان خطرپذیری را سرلوحه کار خود قرار می دهند و جامعه کارآفرین مدرک گرا و پشت میزنشین نیست بلکه تولیدگراست و خلق ثروت می کند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت مدیران از کارآفرینان، تصریح کرد: مدیران باید منابع مالی را برای کارآفرینان فراهم کنند، زیرا تسریع در پرداخت تسهیلات شرایط عملیاتی شدن ایده های کارآفرینان را فراهم می کند.

این مقام مسئول عنوان کرد: قوانین عادلانه نیز به موفقیت و ابتکار عمل کارآفرینان کمک می کند و از همین رو دسترسی برای تحقیق و توسعه و همچنین زیر ساخت ها باید برای کارآفرینان فراهم شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به نقش مهم کارآفرینان در جوامع پیشرفته، بیان داشت: اگر خواهان یک اقتصاد پویا و مثبت هستیم باید خلاقیت به خرج دهیم که در این میان کارآفرینان با خلاقیت و ریسک پذیری خود جامعه را متحول می کنند، عامل اشتغالزایی هستند، فناوری را منتقل و حتی بروکراسی اداری را کاهش می دهند و باعث ایجاد حس رقابت در جامعه می شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر