jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۹۱۳۵۸   ۲۸ دی ۱۳۹۵  |  ۲۰:۵۳

اسکی بازان محبوس در تله کابین پیست بین المللی دیزین با کمک نیروهای امدادی نجات یافتند.

اسکی بازان معلق در هوا به زمین رسیدند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، از ظهر امروز نقص فنی که برخی آن را شکستگی پایه تله کابین و برخی تنها نفص جزیی تله کابین عنوان کرده اند باعث شد تا حدود ٧٠ اسکی باز در تله کابین دیزین گرفتار شوند.

اسکی بازانی که در تلاش بودند خود را به ایستگاه پایینی برسانند به دلیل قطع ناگهانی برق بین زمین و آسمان معلق ماندند. این در حالی بود که هلال احمر و نیروهای امدادی پیست به سرعت به کمک حادثه دیدگان آمدند تا سرانجام همه حبس شدگان در تله کابین پس از تجربه دقایقی تلخ نجات یافتند.

بروز حادثه در تله کابین های پیست های اسکی امری اجتناب ناپذیر است و گاها به دلیل مسائل امنیتی برق تله کابین برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی قطع می شود اما آنچه قابل تامل است اینکه آیا نقص بوجود آمده واقعا جزئی بوده یا باید نگران تجهیزات قدیمی پیست های فعال سراسر کشور (و نه فقط دیزین) باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر