jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۱۲۲۶   ۲۹ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

گرم شدن هوا در زمستان در چهارمحال و بختیاری از طرفی و جوشان شدن چشمه پارک جنگلی سرچشمه موجب ورود مسافران و گردشگران به این پارک جنگلی شده است.در چهارمحال و بختیاری مناطق گردشگری بسیاری وجود دارد که مسافران و گردشگران زیادی در فصول مختلف از آنها بازدید می کنند و زمانی را در آنها می گذرانند و از زیبایی های آن لذت می برند.

یکی از مهمترین مناطق گردشگری استان چهارمحال و بختیاری که سالانه پذیرای هزاران گردشگر است پارک جنگلی سرچشمه(استخر) فرخشهر است که به واسطه جذابیت های بالای گردشگری مسافران و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

این پارک جنگلی در پی وجود یک چشمه بزرگ جوشان در منطقه بالای پارک ایجاد شده که این چشمه در زمان های قدیم یکی از بزرگ ترین چشمه های جوشان این استان به شمار می رفته است.پارک جنگلی سرچشمه فرخشهر به واسطه داشتن امکانات و نزدیکی به شهر و نزدیک بودن به مرکز استان و داشتن مناظر طبیعی و گردشگری بسیار زیبا همیشه مورد توجه گردشگران بوده است و در ایام تعطیل در پی ورود گردشگر به یکی از پر مسافرترین مناطق گردشگری استان تبدیل می شود.

کم شدن بارش ها و خشکسالی موجب کم شدن آب چشمه و نهایتا خشک شدن کامل چشمه در تابستان سالجاری شده بود.در حال حاضر جوشان شدن چشمه اصلی این پارک جنگلی و جاری شدن آب چشمه در جوی های این پارک جنگلی در کنار صدای پرندگان مناظر زیبا و خاطره انگیزی را در این پارک ایجاد کرده است.

یکی از مسافران منطقه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پارک جنگلی سرچشمه فرخشهر زیباترین پارک جنگلی شهرستان شهرکرد است که در همه فصل های سال زیبایی خاصی دارد.

مهدی حیدری چالشتری عنوان کرد: نزدیکی به بزرگ ترین سکونت های استان چهارمحال و بختیاری از ویژگی اصلی این پارک جنگلی به شمار می رود.

وی عنوان کرد: هنگامی که افراد وارد این پارک جنگلی می شوند و از آرامش برخوردار می شوند و قدم زدن در این پارک جنگلی بسیار لذت بخش است.

وی با اشاره به امنیت بالای این پارک جنگلی، تاکید کرد: داشتن امکانات مناسب از ویژگی های اصلی این پارک جنگلی به شمار می رود.رئیس شورای اسلامی شهر فرخشهر در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پارک جنگلی سرچشمه یکی از زیباترین محیط های گردشگری در این استان به شمار می رود که سالانه پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری از داخل استان و استان های اصفهان، خوزستان و... است.سید عبدالرحیم موسوی عنوان کرد: چشمه این پارک جنگلی که در تابستان خشک شده بود دوباره جوشان شده و آب چشمه در این پارک جنگلی جریان پیدا کرده و زیبایی گردشگری این پارک جنگلی را چندین برابر کرده است.

وی با اشاره به جذابیت های گردشگری پارک جنگلی سرچشمه، عنوان کرد: در کنار این پارک جنگلی موزه مردم شناسی فرخشهر دایر شده است که از ظرفیت های این پارک جنگلی به شمار می رود.

وی عنوان کرد: شهرداری در راستای توسعه این پارک جنگلی تلاش های بسیاری انجام داده و تلاش کرده ارائه خدمات در این پارک جنگلی روز به روز بهتر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر فرخشهر بیان کرد: قرار گرفتن این پارک جنگلی در کنار منطقه حفاظت شده تنگ صیاد از ظرفیت های دیگر این پارک جنگلی به شمار می رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر