jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۹۰۷۶۳   ۲۷ دی ۱۳۹۵  |  ۱۶:۴۴

ثامر السبهان، وزیر مشاور عربستان در امور خلیج فارس و سفیر اخراجی این کشور در عراق، در اظهار نظری گستاخانه سردار ایرج مسجدی را که نام او به عنوان سفیر احتمالی ایران در عراق مطرح شده است، «جنایت‌کار جنگی» توصیف کرد.

گستاخی جدید  سفیر اخراجی علیه ایران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس،ثامر السبهان در صفحه توئیتر خود نوشت: «ایران یک جنایتکار جنگی و کسی را که تحت پیگرد بین‌المللی قرار دارد، به عنوان سفیر خود در عراق تعیین کرده است. آن‌ها خواستار بسته شدن کنسولگری عربستان در اربیل (مرکز کردستان عراق) هستند».

سفیر اخراجی عربستان در عراق در ادامه با طعنه نوشت: «تا کنون هیچ واکنشی از سوی عراق ندیده‌ایم، [به این می‌گویند] حاکمیت کامل و واقعی».

ثامر السبهان صبح امروز نیز در گفت‌و گو با روزنامه الحیات عربستان در واکنش به تلاش‌های ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق، برای میانچیگری میان تهران و ریاض گفته بود: «عربستان هیچ نیازی به واسطه‌گری ندارد و اگر ایران خواهان بهبود روابط است خوب می‌داند که چه کاری لازم است تا انجام دهد».

این مقام سعودی که پیش از این سفیر عربستان در عراق بود، به علت دخالت‌های مکرر در امور داخلی عراق و توهین به نیروهای بسیج مردمی عراق از این کشور اخراج شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر