jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۸۸۹۶۴   ۲۵ دی ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

حسام نواب‌صفوی، بازیگر سینما و تلویزیون درباره طرح شکایت علیه شبکه فارسی‌وان طی سال گذشته به میزان گفت: همواره در خارج از کشور شبکه‌هایی هستند که فعالیت‌هایی ضدایرانی انجام می‌دهند اما این بار این توهین به ملت ایران صورت گرفت و بسیار متفاوت از اتفاقات گذشته بود. شاید این توهین برای برخی صرفا یک شوخی بود اما من به عینه دیدم که دل بسیاری را به درد آورد. پس از طرح این شکایت همواره از من سوال می‌شد که بالاخره نتیجه این شکایت چه شد؟

بازیگر سریال «کیف انگلیسی» توهین انجام شده از سوی مجری شبکه فارسی‌وان را نه یک شوخی که توهینی بزرگ قلمداد و تصریح کرد: ما به هیچ وجه نمی‌توانیم این توهین را شوخی در نظر بگیریم. زیرا مدیران این شبکه معاند کاملا آگاهانه این توهین را در دهان مجری یا بهتر بگویم ملیجک شبکه قرار دادند. پس نمی‌توان خیلی سرسری از چنین توهینی گذشت و آن را شوخی دانست.

وی درباره چگونگی بسته شدن شبکه فارسی وان نیز گفت: برخلاف تصور برخی این اتفاق خیلی کار سختی نیست. این شبکه متعلق به هیچ کشوری نبود و هیچ‌گونه وابستگی به دولت مطبوع آن کشور نداشت. تنها مساله اسپانسر و حامیان مالی مطرح بودند که از این شبکه پشتیبانی می‌کردند.

این بازیگر سینما تصریح کرد: به محض طرح شکایت و دستور تعقیب از سوی مقامات قضایی، تمام اشخاصی که با این شبکه همکاری داشتند شناسایی شدند و افرادی که با فارسی‌وان همکاری داشتند احساس خطر کردند. زیرا برخی از آنها به داخل کشور رفت و آمد داشته و مواضعشان را در خطر می‌دیدند. بعضی از این افراد با توجه به عرق ملی خود و نظر به این‌که با حیثیت یک ملت روبه‌رو هستند بسرعت از این شبکه جدا شدند. حتی آنهایی که به کشورشان عرق نداشتند از سر ترس این شبکه را ترک کردند.

نواب‌صفوی در پی انتشار اخبار ضد و نقیض در خصوص بسته شدن شبکه «فارسی‌وان» گفت: درخصوص این‌که می‌گویند من شبکه فارسی‌وان را بسته‌ام، شاید این تصویر تداعی شود که من با دو مامور به آنجا رفته و در شبکه را بسته‌ام که اصلا این‌طور نیست. صحبت من به هیچ وجه به این منظور نبوده و نیست.

وی ادامه داد: وقتی یک وکیل از حق مردم ایران دفاع می‌کند، در واقع این امر بیانگر اعلام وکالت آن وکیل از جانب مردم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر