رکوردشکنی نفتی در آستانه کریسمس

نفت ایران ۵۱ دلاری شد

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا:

تولید نفت ایران ۱۹ درصد افزایش یافت

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا گزاش داد که تولید نفت ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد قابل توجه تقریبا ۱۹ درصدی روبرو شده است.
کد خبر: ۹۸۲۴۴۰
تولید نفت ایران ۱۹ درصد افزایش یافت

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، تولید نفت ایران از نخستین ماه سال جاری میلادی تا سپتامبر یعنی ظرف مدت ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی با ۱۸.۸ درصد افزایش به ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه در روز رسید.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ایران به همراه میعانات گازی در ماه سپتامبر به ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از رشد ۸۷۰ هزار بشکه ای در روز برخوردار است.

این نهاد رسمی آمریکایی در گزارش خود آورده که تولید نفت ایران در ماه سپتامبر، بیشترین رقم از دهه ۱۹۸۰ میلادی به بعد می‌باشد.

در همین حال، ایران حجم نفت خام و میعانات گازی خود را به طور جداگانه در ماه سپتامبر اعلام نکرد اما بر اساس گزارشات اوپک و سازمان اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت خام ایران در ماه سپتامبر در حدود ۳ میلیون ۶۵۰ هزار بشکه در روز بوده است.

همچنین انتظار می رود صادرات نفت سنگین ایران با گرید جدید تا سه سال آینده به ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کند.

در گزارش سازمان اطلاعات انرژی آمریکا عنوان شده که ایران قصد دارد تولید نفت خود را ظرف مدت ۲ تا ۳ سال آینده به ۵ میلیون بشکه در روز افزایش دهد یعنی حداقل بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به سال ۲۰۱۰ میلادی.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها