اینستاگردی

گزارش اینستاگرامی ابتکار از سفر به بلژیک

معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در اینستاگرامش از سفر کوتاه خود به بلژیک و از مذاکرات خود با همتای بلژیکی خود نوشت.
کد خبر: ۹۷۹۲۰۷
گزارش اینستاگرامی ابتکار از سفر به بلژیک

به گزارش جام جم آنلاین، ابتکار نوشت:

سفر دو روزه ای به بلژیک داشتم و اکنون در مسیر بازگشت هستم. در این سفر ضمن مذاکره با همتای بلژیکی، تفاهم نامه همکاری های محیط زیستی با خانم ماری کریستین مارگم وزیر انرژی و محیط زیست بلژیک به امضا رسید که محورهای آن بهره برداری و مدیریت پایدار منابع طبیعی شامل تنوع زیستی، مدیریت مواد و پسماند، نقشه برداری و ارزشگذاری خدمات زیست بوم؛ پایش، مدیریت و حفاظت از آب، خاک و کیفیت هوا، تغییر آب و هوا، انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی، اقتصاد سبز و چرخشی و فناوری های پاک، مدیریت دریا و ساحل و راهبردهای حفاظت دریایی است.

همچنین بنا بر دعوت رسمی پرفسور ولف رئیس موسسه بروگل بلژیک در این موسسه حضور یافتم و درباره چالش ها و فرصت های محیط زیستی در ایران صحبت کردم. برنامه دیگرم بازدید ازفعالیت های محیط زیستی بندر آنت ورپ بود. مجوزهای استقرار در بندر "آنت ورپ" پس از بررسی گزارش های ارزیابی زیست محیطی و ارزیابی تجمعی احداث واحدهای تولیدی، صنعتی و تبدیلی صادر و عملکرد محیط زیستی به صورت مستمر پایش و نظارت می شود. استقرار و فعالیت بالغ بر سی توربین بادی در این بندر برای تولید برق مورد نیاز و انتقال مازاد برق تولیدی به شبکه برق بلژیک،
تلاش برای توسعه و رشد اشتغال سبز، کاهش حوادث صنعتی، کاهش آلاینده های ذرات و اکسیدهای گوگرد برای ارتقاء کیفیت هوای محیط و کاهش مصرف انرژی ازجمله اقداماتی است که می تواند الگوی خوبی برای بندرهای ایران مانند انزلی و ماهشهر باشد. طی هفته های اخیر تفاهم نامه مشترک همکاری میان مسئولان بندر "آنت ورپ" بلژیک و بندر شهید رجایی استان هرمزگان در ج.ا.ایران برای توسعه همکاری ها از جمله تهیه و تدوین سند برنامه اقدام محیط زیستی و توسعه ای و برنامه عملکرد پایداری های محیط زیستی به امضاء رسیده است. دیدار با رئیس مجلس سنای بلژیک، کریستین دیفراگن و نیز ملاقات با فعالان اقتصادی و شرکت های محیط زیستی این کشور از دیگر برنامه های این سفر دو روزه بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها