jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۷۸۰۹۷ ۲۴ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

دکتر سعید خراط‌ها، آسیب‌شناس در این‌باره می‌گوید: معمولا در خیلی از زندگی‌های مشترک بخصوص در سال‌های اول ازدواج، زوج‌های جوان تصور می‌کنند که طلاق مساله ساده ایست و اتفاقی است که امکان دارد در زندگی هرکسی رخ دهد. آنها از عواقب طلاق و جدایی خبر ندارند و تصور می‌کنند با جدایی تمام مشکلاتشان حل خواهد شد. در صورتی‌که نباید تصمیم به طلاق را آسان گرفت. زندگی مشترک و مساله‌ای به نام طلاق شوخی نیست که بتوان براحتی با آن برخورد کرد.

یک دعوای ساده، یک عدم‌تفاهم و یک اختلاف دلایلی نیست که بتوان به خاطر آنها حتی به جدایی فکر کرد. خیلی از اختلافات و مشکلات بین زوج‌ها با راه‌های دیگری به جز طلاق و جدایی حل خواهد شد. راه‌هایی مثل گفت‌وگو، آرامش، محبت، توجه نکردن به دخالت اطرافیان و در نهایت مشورت با یک مشاور و متخصص؛ این راه‌ها می‌تواند به خیلی از اختلافات و درگیری‌های زوج‌های جوان پایان دهد.

زن و شوهر اگر هنگام برخورد با اختلافات، بتوانند با یکدیگر گفت‌وگو کنند یا با آرامش مشکلات را حل کنند هیچ‌گاه کارشان به جدایی کشیده نمی‌شود. همچنین آنها نباید به دخالت و تاثیر صحبت‌های منفی اطرافیانشان اهمیت بدهند و به‌خاطر آن زندگی خودشان را نابود کنند. زوج‌ها باید این را بدانند که اگر شریک زندگیشان را انتخاب کرده‌اند، در همه شرایط و لحظات او را تنها شریک بدانند و با کوچک‌ترین مشکل براحتی به انتخابشان شک نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر