مرد اعدامی که فقط 24 ساعت تا مرگ فاصله داشت، با گذشت اولیای دم از مجازات مرگ نجات یافت.
کد خبر: ۹۷۶۹۹۴
نجات از مرگ 24 ساعت قبل از اعدام

به گزارش جام‌جم، ساعت 20 و 30دقیقه چهارم مهر سال 85، مردی با کلانتری 19 باغستان کرج تماس گرفت و از مرگ مشکوک پدر 79 ساله‌اش در خانه‌شان در بلوار انقلاب خبر داد. ماموران با حضوردر آنجا متوجه شدند پیرمرد بر اثر خفگی به قتل رسیده و دو انگشتر قدیمی و370 هزارتومان پولش به سرقت رفته است.

تحقیقات نشان می‌داد این اواخر پیرمرد با زوج میانسالی در گورستان شهر و زمانی که سر خاک همسرش می‌رفته آشناشده و با آنها در رفت و آمد بوده است.

زوج میانسال برای تحقیقات به اداره آگاهی کرج منتقل شدند و گفتند با پیرمرد رفت‌و‌آمد داشته‌اند اما در قتل او نقشی نداشته‌اند، ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند پسر آنها نیز به خانه پیرمرد رفت و آمد داشته اما بعد از مرگ پیرمرد دیگر کسی از او خبری ندارد. او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و چند سال بعد از جنایت دستگیر شد.

متهم به قتل به انگیزه سرقت از خانه پیرمرد اعتراف کرد و گفت:قصد قتل او را نداشتم و می‌خواستم با دوستم از آنجا سرقت کنیم، اما پیرمرد فهمید و مجبور شدم او را خفه کنم. جسدش را در آشپزخانه انداختم و شیر گاز را بازکردم. بعد دو انگشترش را برداشتم و پول‌های سرقتی را هم با دوستم تقسیم کردیم.

با اعتراف وی، همدستش نیز بازداشت شد و به سرقت اموال مقتول اعتراف کرد.

آنها مدتی بعد در شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز محاکمه شدند و نیما متهم ردیف اول پرونده به قصاص نفس و به اتهام سرقت به یک سال حبس و 74 ضربه شلاق و ردمال و همدستش نیز به اتهام سرقت به شش ماه حبس و تحمل 74 ضربه شلاق و رد مال محکوم شد.

حکم دادگاه در شعبه 29 دیوان عالی کشور تائید و برای اجرا به شعبه ششم اجرای احکام کیفری دادگستری استان البرزنزد قاضی علی‌اکبر داوریان ارسال شد.

با توجه به این که عامل جنایت همچنان ابراز پشیمانی می‌کرد، واحد صلح و سازش با اولیای دم چند بار تشکیل جلسه داد تا این‌که این تلاش‌ها به ثمر نشست و تنها یک روز مانده به اجرای حکم قصاص مرد جوان، فرزندان مقتول در آستانه هفته وحدت و تولد حضرت محمد (ص) بدون هیچ قید و شرطی، قاتل پدرشان را بخشیدند تا او راه درست را در زندگی پیش بگیرد.

با بخشیدن این قاتل که پنج سال بود در زندان به سر می‌برد، او قرار است از جنبه عمومی جرم در داگاه کیفری محاکمه شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۳ - ۲۰ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
باید منتظر جرم های بعدی از سوی این گونه افراد پس از آزادی باشیم مثل سایر افراد آزاد شده !!
غلام
United States of America
۱۶:۲۶ - ۲۰ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
....بر این هیئت صلح و سازش كه همیشه مانع اجرای حكم عدالت است
غلام
United States of America
۱۶:۳۸ - ۲۰ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
ای كاش مرحوم صادق خلخالی در قید حیات بود و با حكم سریع و قاطع قاتل پنج سال پیش اعدام میشد قاضی فقط مرحوم خلخالی كه با گناه و بیگناه و زنده و مرده رو سه شماره اعدام میكرد
فرید
Lao People's Democratic Republic
۲۰:۳۱ - ۲۰ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
این خانواده ی محترم در واقع خودشون رو آرام كردند. شاید آن پسر جوان قاتل بود و آدم كشت ولی این خانواده ی محترم نمیتونن جون یك آدم رو بگیرن. واگذارش كردن به خدا كه اون باهاش حساب و كتاب كنه. آفرین و درود

نیازمندی ها