jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۷۶۹۳۲ ۲۰ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس انجمن غدد اطفال ایران با اشاره به این‌که حدود پنج میلیون نفر در کشور دچار بیماری دیابت هستند، گفت: حدود 10 درصد این بیماران را کودکان تشکیل می‌دهند و تغذیه ناسالم و تغییرات شیوه زندگی از دلایل افزایش این بیماری به شمار می‌رود.

به گزارش جام‌جم، علی ربانی توضیح داد: ابتلا به بیماری دیابت در ایران روبه افزایش است، البته شمار دقیق مبتلایان به دیابت به عنوان یک بیماری خاموش در همه جای دنیا از جمله ایران هیچ‌گاه به دست نمی‌آید و تمام آمارهای ارائه شده در این زمینه تخمینی است. وی در حاشیه همایش معرفی قلم انسولین لِوِمیر افزود: متوسط هزینه درمان یک بیمار دیابتی یا بیمار بستری شده در ایران در خوشبینانه‌ترین حالت بین دو میلیون تومان در سال است که در مجموع چیزی معادل 1472 میلیارد تومان هزینه بستری این بیماران در کشور می‌شود که این مبلغ در بدبینانه‌ترین حالت می‌تواند به 11 هزار میلیارد تومان نیز برسد.

رئیس انجمن غدد اطفال ایران ادامه داد: از مجموع یکصد بیمار دیابتی در ایران 30 نفر آنها بستری می‌شوند و این درحالی است که هزینه بخش درمان سرپایی بیشتر است. بنابراین می‌توانیم بگوییم در بدبینانه‌ترین حالت، سالانه 17 هزار میلیارد تومان در این بخش هزینه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر