jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۷۶۸۲۰ ۲۰ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

شیخ محمدعلی فرکوس معروف به ابوالمعز مفتی اعظم کشور الجزایر گفت: مقامات سعودی با مناسک حج تجارت می‌کنند و مصداق عینی سد عن سبیل‌الله هستند و مانع از ادای مناسک حج و عمره توسط مسلمانان می‌شوند.

شیخ ابوالمعز در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی السلام الیوم از مقامات سعودی خواست تا در موضوع افزایش نرخ روادید حج و عمره تجدیدنظر کنند. وی گفت: ما متاسفانه می‌شنویم که مسئولان سعودی چگونه با موضوع حج برخورد می‌کنند. این خبرهای ناخوشایند نه‌تنها امید ما را ناامید می‌کند بلکه باعث می‌شود تا ما در موضوع نشر دین احساس شکست کنیم و همین امر مردم را از آموزه‌های دینی و شرع مقدس اسلام دور نگه می‌دارد. وی افزود: در راس خبرهای یاد شده موضوع افزایش نرخ روادید حج و عمره قرار دارد که ما را شگفت‌زده و غمگین و ناامید کرده است. وی با نام بردن از این اقدام به عنوان یک اقدام شوک‌برانگیز و اشتباه سوال کرد: آیا با چنین اقدامی نمی‌توان گفت که عربستان با حج و عمره به عنوان یک کالای مصرفی جهت تجارت برخورد می‌کند؟ / ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر