jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۷۶۶۰۹ ۱۸ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۳

بشار اسد در گفتگو با روزنامه الوطن:

آزادی حلب روند نبرد در سوریه را تغییر خواهد داد

۱

رئیس جمهور سوریه گفت: آزادی حلب روند نبرد را به طور کامل در سوریه تغییر خواهد داد و آزادسازی این شهر به معنای شکست طرح منطقه ای و غربی است.

آزادی حلب روند نبرد در سوریه را تغییر خواهد داد

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، بشار اسد در مصاحبه با روزنامه الوطن گفت: تصمیم آزادسازی تمام سوریه گرفته شده است و حلب نیز بخشی از این تصمیم است.

رئیس جمهور سوریه گفت: با آزادسازی کامل حلب دیگر برگه های واقعی در دست غربی ها و تروریست ها باقی نمی ماند.

وی با انتقاد از نقش ترکیه در سوریه گفت: ترکیه تمام وزن خود را در حلب گذاشت و اردوغان کاملاً در حلب سرمایه گذاری کرد، بعد از شکست هایی که در نبردهای دمشق و حمص متحمل شدند حلب آخرین امید آنها بود.

اسد تصریح کرد: همه مخالفان مزدور نیستند و ما آماده ایم با تمامی مخالفانی که از تروریسم حمایت نمی کنند و با کشورهای بیگانه مرتبط نیستند گفتگو کنیم.

رئیس جمهور سوریه گفت: آزادی حلب روند نبرد را به طور کامل در سوریه تغییر خواهد داد و آزاد سازی این شهر به معنای شکست طرح منطقه ای و غربی است.

وی گفت: در طول تاریخ روابط ما با روسیه، مسکو تلاش نکرده است که تصمیمی را به ما تحمیل کند و سیاست های این کشور همیشه مبتنی بر احترام بوده است.

رئیس جمهور سوریه گفت: باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا ترامپ قادر است تمام نیروها، جناح ها و نهادها را در جهت مبارزه با داعش جمع کند.

اسد گفت: آشتی راه حل واقعی و عملی بحران سوریه است البته این طرح نکات مثبت و منفی دارد.

وی افزود: معتقد نیستم که ملت سوریه قبول کند که شرکت هایی از کشورهای متخاصم برای بازسازی به سوریه بیایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
زنده باد بشار اسد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر