۳ تا ۴ صفر حذف شود

استقبال مجلس از حذف صفر پول ملی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با استقبال از تصمیم مجلس بابت حذف صفر از پول ملی گفت: بهتر است سه تا چهار صفر از پول ملی حذف شود.
کد خبر: ۹۷۶۶۰۵
استقبال مجلس از حذف صفر پول ملی

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا پورابراهیمی در ارتباط تلفنی با خبر ۲۱ شبکه یک سیما درباره تصمیم دولت در تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان افزود: این تصمیم دولت مربوط به بندی از لایحه اصلاح قانون بانک مرکزی است که قرار است به مجلس ارائه شود و به معنای مصوبه کشور نیست.

وی گفت: سالها ما دچار تورم هستیم و موضوعاتی مانند شوک ارزی سال ۹۱ میزان برابری ارزش پول ما را در مقایسه با ارزهای خارجی کاهش داد؛ بنابراین در رویکرد ما به دنیا هم مشکلاتی پدیده آورده است. البته هم اکنون آنچه میان مردم رایج است تومان است نه ریال .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: کاهش تعداد صفر در واحد پول کشور موجب بهبود شرایط نقل و انتقال و مبادلات در عرصه های اقتصادی است و ما فکر می‌کنیم اینگونه تصمیمات آثار مثبتی بر اقتصاد کشور داشته باشد.

پورابراهیمی تصریح کرد: البته با توجه به جابجایی اسکناس و هزینه های آن و همچنین جابجایی سیستم‌های حسابداری و موضوع خزانه‌داری، شاید اجرای این فرایند یک سال طول بکشد.البته به جای یک صفر اگر سه تا چهار صفر از واحد پول کشور حذف شود فکر می کنیم ارزش پول در شرایط بهتری قرار گیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶
علی تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
۰
۰
باسلام:خیلی بهتره برای اینكه تا انجا كه من میدانم درهیچ كشوری تومان رایج نیست ولی ریال رایج است.واینكه واحد پول ایران منحصر به فرد میشود.والان در بین ملت ایران تومان رایج است تا ریال.وخیلی از افرادی كه سواد درست وحسابی ندارند مورد كلاهبرداری قرار میگیرند.
محسن
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
۰
۰
خیلی بد میشه
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
۰
۰
مردمو سردرگم نكنید اون صفرها تاریخ و داستان شكل گیری قیمت هاست
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
۰
۰
مشكلات اقتصادی ما اونقدر پیچیده شده كه این راه حلها جواب نمیده اوس محمود قبل از رفتنش ....
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
۰
۰
با پاك كردن صورت مسئله، مشكل حل نمیشه
ح. ف. یكتا
Saudi Arabia
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۹
۰
۰
حذف یك صفر خوب و منطقی است زیرا كه كاربری تومان با عرف جامعه سالهاست كه جا افتاده و میتواند تا نیم قرن دیگر نیز استفاده شود ولی حذف دو و یا سه صفر موجب میشود تا اكثر مردم احساس كنند پشیزی تومان در آمد ندارند.

نیازمندی ها