jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۹۷۵۰۲۰   ۱۴ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۶:۳۴

سینمای ایران این روزها با بزرگداشت عباس کیارستمی و نمایش فیلم‌های ایرانی در رویدادهای مختلف جهانی حضور دارد.

بزرگداشت کیارستمی از تفلیس تا ایتالیا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا هفدهمین جشنواره فیلم تفلیس که از 8 آذر آغاز به کار کرده بود، امشب 14 آذر و با نمایش فیلم "منو خونه ببر" ساخته آقای عباس کیارستمی به عنوان فیلم اختتامیه به کار خود پایان خواند داد.

این جشنواره برنامه بزرگداشت عباس کیارستمی را با نمایش "منو خونه ببر" و "76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی" (سیف الله صمدیان) برپا داشته و فیلم سینمایی "لانتوری" را با حضور رضا درمیشیان در بخش پانوراما جشنواره به نمایش گذاشته است.

یازده فیلم ایرانی در جشنواره سینمای آسیا پاسیفیک استرالیا

سومین جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک بریسبان که از دو سال پیش در کنار مراسم جایزه سالانه سینمای آسیا پاسیفیک برگزار می‌شود، امسال از 3 تا 14 آذر ماه در حال برگزاری است و فیلم‌های "منو خونه ببر" (عباس کیارستمی) و "76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی" (سیف الله صمدیان) را در بخش بزرگداشت عباس کیارستمی و فیلم‌های "محمد (ص)" (مجید مجیدی)، "دختر" (رضا میرکریمی)، "نفس" (نرگس آبیار)، "سونیتا" (رخساره قائم مقامی)، "رویاهای دم صبح" (مهرداد اسکویی)، "اژدها وارد می شود!" (مانی حقیقی)، "فروشنده" (اصغر فرهادی)، "رفتن" (نوید محمودی) و "مرز خیالی" (علیرضا غنی) را در برنامه خود به نمایش گذاشته است.

بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره مراکش

شانزدهمین جشنواره فیلم مراکش که از 12 تا 20 آذر ماه در حال برگزاری است برنامه بزرگداشت عباس کیارستمی را با حضور پسر این هنرمند فقید، احمد کیارستمی، برگزار کرد، در این برنامه دو فیلم "منو خونه ببر" و "76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی" به نمایش درآمدند. فیلم سینمایی "رفتن" ساخته نوید محمودی نیز در بخش مسابقه جشنواره مراکش حضور دارد.

بزرگداشت عباس کیارستمی در اندونزی

یازدهمین جشنواره فیلم جوگجا-نتپک که از 8 تا 13 آذر ماه در کشور اندونزی برگزار شد، برنامه بزرگداشت عباس کیارستمی را با نمایش دو فیلم "منو خونه ببر" و "76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی" برگزار کرد. این جشنواره برنامه بزرگداشت "مستقل‌های ایرانی" را به مناسبت بیستمین سال فعالیت آن با نمایش سه فیلم "لانتوری"، "احتمال باران اسیدی" و "جاودانگی" برپا داشت. دو فیلم کوتاه "بچه" (علی عسگری) و "اردوگاه پناهندگان" (سعید نقویان) نیز در این رویداد به نمایش درآمدند.

مستند صمدیان در اروگوئه

دهمین جشنواره فیلم‌های مستند آتلانتیک که از 16 تا 20 آذر ماه در کشور اروگوئه برگزار می‌شود، فیلم مستند "76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی" را رد برنامه بزرگداشت خود برای سینماگر فقید ایرانی گنجانده است.

بزرگداشت عباس کیارستمی در موزه ملی سینما تورین

موزه ملی سینما ایتالیا در شهر تورین برنامه بزرگداشت عباس کیارستمی را با نمایش فیلم های "منو خونه ببر" و "76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی" در روزهای 13 و 28 آذر برپا داشته است. موزه ملی سینما تورین از 27 شهریور تا 20 مهر ماه سال 1382 نیز یکی از بزرگترین برنامه‌های بزرگداشت این کارگردان سرشناس سینمای ایران را با نمایش فیلم، چاپ کتاب، برگزاری کارگاه آموزشی، شعر خوانی و نمایشگاه عکس برگزار کرده بود.

2 بزرگداشت عباس کیارستمی در 2 شهر ایتالیا

همچنین برنامه بزرگداشت عباس کیارستمی با نمایش "منو خونه ببر" و "76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی" در سینما اروپا شهر بولونیا در روز 11 آذر و نمایش "76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی" در سینما کاربونه شهر مانتووا ایتالیا در روز 22 آذر برگزار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

ما زمانی می‌توانیم از یک رسانه هویت‌ محور و عدالت‌ گستر و دارای صفات‌نیکو و پسندیده صحبت کنیم که رسانه‌ نگاری و رسانه‌ گری را به‌عنوان یک کار مبتنی بر اصول حرفه‌ای و در سطح استانداردهای حرفه‌ای جهانی در نظر بگیریم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها