jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۹۷۰۷۰۲   ۰۱ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۲

از میان چهار نماینده ایران در روز پایانی رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تنها زهرا پوراسماعیل موفق به کسب مدال طلا شد و هر سه تکواندوکار دیگر از دور مسابقات حذف شدند.

زهرا پوراسماعیل به مدال طلا دست یافت

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، در ادامه مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان که از چهارشنبه گذشته با حضور ۸۰۰ تکواندو کار از ۱۱۰ کشور جهان به میزبانی کانادا در شهر «بورنابی» آغاز شده بود، بامداد امروز به وقت تهران تکواندوکاران سنگین وزن در دو بخش دختران و پسران به میدان رفتند که حاصل تلاش چهار نماینده ایران ۹ پیروزی، سه شکست و کسب یک نشان طلا بود.

زهرا پوراسماعیل موفق به کسب مدال طلای وزن ۶۸+ کیلوگرم این دوره از رقابتها شد. وی کار خود را پیروزی ۳ بر یک مقابل «ناستازیا کنستانتینیدو» از یونان آغاز کرد و سپس با برتری ۶ بر یک برابر «تانیا اتچوریا» از اسپانیا به نیمه نهایی راه پیدا کرد.

وی در این مرحله هم در یک مبارزه برتر ۹ بر ۶ «دوهی یون» از کره جنوبی را شکست داد و به فینال راه یافت. این نماینده شایسته کشورمان برای کسب مدال طلا «یون سی پان» از چین تایپه را در دیدار پایانی ۵ بر۴ شکست داد و به نشان طلا رسید.

زهرا شیدایی در وزن ۶۸- کیلوگرم ابتدا ۶ بر صفر «ماریا کوکوملو» از یونان را شکست داد و سپس در راند چهارم و با امتیاز طلایی نتیجه را به «کریستیانا کرینا» از کرواسی واگذار کرد و حذف شد.

امیرحسین وقوعی آذر در وزن ۷۸- کیلوگرم در دو مبارزه متوالی «لیلین لاپرچه» از فرانسه را ۱۷ بر ۴ و «آتاناسیوس بونتیوکوس» از یونان را ۱۳ بر یک از پیش رو برداشت و دور سوم ۷ بر ۶ مقابل «لوئیز هرناندز» از کاستاریکا بازنده شد و از جدول کنار رفت.

عرفان ناظمی هم آخرین تکواندوکار ایران در این دوره از رقابتها بود که بعد از برتری ۷ بر ۴ مقابل «آنتونیو آرتال یرا» از اسپانیا و ۱۲ بر صفر مقابل «دیان میلووانویک» از سوئد، دور سوم نتیجه را ۱۶ بر ۱۰ به «آندره گاربار» از فرانسه واگذار کرد و حذف شد.

از سوی کمیته برگزاری تاکنون رده بندی نهایی این رقابتها اعلام نشده ولی برای تیم کشورمان زهرا پوراسماعیل، مبینانژاد و امیرمحمد بخشی سه مدال طلا، ابراهیم صفری یک مدال نقره، مبینا بابالو، پریسا جوادی و علی باصری سه نشان برنز کسب کرده اند.

مبینا شاکری، محمدرضا جمشیدی، سیده کوثر حسینی، امیرولی پور، حمیدرضا هادیان،ستاره چابکی، زهرا شجاعی محمد مرتضایی، محمد حسین یزدانی، فاطمه جعفری، زهرا شیدایی، امیرحسین وقوعی آذر و عرفان ناظمی هم با شکست مقابل رقبای خود از دور رقابتها کنار رفتند.

یازدهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان چهارشنبه گذشته با حضور ۸۰۰ تکواندوکار در کانادا آغاز شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر