هشدار رئیس سیا به ترامپ:

پاره کردن برجام نهایت بی‌خردی است

سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم‌صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان این‌که برجام توافقی چند‌جانبه است، گفت: اگر ترامپ بخواهد این توافق را بر‌هم بزند، برای آمریکایی‌ها خیلی گران تمام خواهد شد.
کد خبر: ۹۶۹۵۹۲

به گزارش مهر، وی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان این‌که سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران با تغییر روسای جمهور این کشور، تغییر زیادی نمی‌کند، یادآور شد: سیاست آنها ادامه دشمنی و تخاصم با ایران خواهد بود.

صفوی ادامه داد: اگر چه قضاوت اکنون زود است و چگونگی رفتار آنها را باید در صحنه عمل ببینیم، اما واقعیت این است که اکنون تیم جمهوریخواهان در کنگره، سنا و ریاست دولت آمریکا با هم یکدست شده‌اند.

وی همچنین مواضع اسلام‌هراسانه ترامپ را شعاری دانست و افزود: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها شدیدا به کشورهای اسلامی احتیاج دارند، زیرا 75 درصد منابع ذخایر قطعی نفت و 57 درصد گاز جهان در کشورهای اسلامی قرار دارد. همچنین وجود یک میلیارد و 600میلیون مسلمان بازار بزرگی برای آنهاست.

متضرر اصلی هر اقدام جاهلانه آمریکاست

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم گفت: هر نوع نقض، تعلل و بازگشت از مسیر توافق برجام، هزینه هنگفتی برای آمریکا دارد و متضرر اصلی هر اقدام جاهلانه و مغرورانه، خود آنها خواهند بود. وی با تأکید بر این‌که امروز تصمیمات راهبردی را باید دیگران بگیرند‌، گفت: ما تصمیمات خود را گرفته‌ایم و مواضع خود را مشخص کرده‌ایم و با ناحق مقابله می‌کنیم، ضمن آن‌که از جریان مقاومت در مقابل تجاوز دیگران، حمایت خواهیم کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها