۱۵۰ نماینده مجلس در بیانیه ای سپاس عمیق خود را از کلیه دستگاه‌های دخیل در امر مذکرات برجام به خصوص دستگاه دیپلماسی که کماکان ماموریت اصلی در فرایند اجرای برجام برعهده ان هاست ابراز داشتند.
کد خبر: ۹۶۸۹۱۷
بیانیه ۱۵۰ نماینده در قدردانی از تیم مذاکره کننده هسته ای

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بیانیه ای با امضای ۱۵۰ نماینده در حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای قرائت شد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به صحن علنی درخصوص روند اجرای برجام در شش ماه گذشته حاکی از تثبیت حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از جمله حق غنی سازی است.

جمهوری اسلامی ایران با هوشمندی کافی و همه جانبه در سایه هدایت های دلسوزانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب توانسته است حقوق مسلم خود در بهره‌برداری از انرژی هسته‌ای را با پذیرش برخی محدودیت‌ها و نظارت‌های معقول و با در نظر گرفتن جمیع ملاحظات امنیت ملی و سیاست خارجی تامین کند.

گزارش شش ماهه برجام به طور متوازن دستاورها و پیشبردهای قابل توجه از رفع تحریم‌های هسته‌ای و برخی مانع تراشی‌های طرف‌های مقابل در بهره‌مندی کامل کشورمان از منافع آن را نیز به تصویر کشیده است.

در این رابطه ضمن یادآوری آلام و تبعات انسانی و اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمان غرب علیه ملت ایران که طی چند سال آسیب‌ها و خسارت‌های هنگفتی به کشور تحمیل نموده است و ضمن پاسداشت مقاومت قهرمانانه ملت شجاع ایران که همه سختی‌ها را به خاطر حفظ کرامت انسانی، استقلال و عظمت ملی ایران به جان خرید از گشایش‌های حاصله و رفع محدودیت‌های اقتصادی و تجاری علیه جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.

مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از وزارت امور خارجه به خاطر توجه دقیق و باور راسخ به منویات مقام معظم رهبری و اجرای مصوبات قانونی در رابطه با برجام و تشکر از اهتمام آن وزارتخانه به ارائه گزارش‌های منظم به مجلس شورای اسلامی در زمان‌های مقرر، سپاس عمیق خود را از کلیه دستگاه‌های دخیل در امر مذکرات برجام به خصوص دستگاه دیپلماسی که کماکان ماموریت اصلی در فرایند اجرای برجام از جمله پیگیری دقیق اجرای تعهدات متقابل از سوی طرف‌های ۵+۱ را به عهده دارند، ابراز می نماید.

ما نمایندگان هم صدا و هم نوا با مقام معظم رهبری که سوم شهریور ماه گذشته در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت فرمودند «انتقادات به بدعهدی و خباثت طرف مقابل مربوط می‌شود و نه عناصر خودمان چون مذاکره کنندگان ما به اندازه توان خود تلاش شبانه روزی انجام دادند»، ما قدردان این زحمات هستیم.»

گفتنی است پس از پایان قرائت بیانیه و در حالیکه نمایندگان در حال خروج از مجلس بودند، علی مطهری که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت از رسیدن امضاهای این بیانیه به ۲۰۰ نماینده خبر داد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
رضا
-
۱۷:۱۰ - ۲۵ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
خیلی خیلی خسته نباشید بعد این همه مدت!!!!!الان تشكر می كنید؟؟؟؟اونم 150 تا نماینده!!!! عمق این تلاش و فداكاری دور از ذهن میتونه باشه، باید دست تك تك این دلاور مردان رو بوسید تشكر واژه كوچكی هستش، جبران 8 سال بی تعهدی و اشتباهات بچه گانه و از بین رفتن جان و مال عده زیادی از هموطنان كار سختی بوده
جانباز و بازنشسته
-
۱۹:۳۷ - ۲۵ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
مردم هنو. نتیجه برجام را در سفره های خود نمی بینند . افزایش قیمت كالا ها و خدمات روز به روز زندگی را برمردم تلخ تر می كند.یاد مردم نرفته كه آقایان گفتند كه افزایش قیمت ها ی كالاها بخاطر دورزدن تحریم ها هزینه سربار دارد و اگر این تحریم لغوشود این سر بار هزینه ها از بین می رود و در نتیجه قیمت كا لاها و خدمات كاهش پیدا می كند . حالا مردم می بینند كه تمام كارها بر عكس شده با توجه به اینكه ریئس دولت فرمودند كه در روز اول توافق تمام تحریم ها لغو خواهد شد نه تعلیق بلكه لغو لغو خواهد شد.مردم در انتظار نتیجه هستند.
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها