دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: 7 مجموعه فعال در زمینه مدلینگ در قزوین پلمب و ده‌ها نفر دستگیر شدند.
کد خبر: ۹۶۸۳۷۱
تعطیلی مجموعه‌های مدلینگ در قزوین

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری میزان، حجت الاسلام صادقی نیارکی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در گذشته اقدامات پیشگیرانه و حتی هشدارهای لازم از طریق رسانه ها در مورد این افراد صورت گرفته و تذکرات لازم نیز ارائه شد اما نه تنها توجهی نشد بلکه مرتکبین به اعمال مجرمانه خویش ادامه دادند.

وی افزود: نگاه مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم با علم و آگاهی از وقوع چنین اتفاقاتی بوده و تلاش بر این است تا حریم و بنیان خانواده های ایرانی حفظ شود و در همین راستا با حرکاتی که مغایر این مسئله باشد برخورد می‌کنیم.

دادستان قزوین ادامه داد: امروز برخی به عنوان مدلینگ کارهایی می‌کنند که در غرب هم رواج ندارد بعنوان مثال بعضا در آرایشگاه زنانه، مردان کار آرایشگری را انجام می‌دهند و این یک فرهنگ ناهنجار و غیرقابل قبول است، علاوه بر این در رابطه با بعد دیگر جنگ نرم باید گفت جنگ نرم فقط خانواده‌های پائین دست را مد نظر ندارد و حتی رده‌های بالا را نیز هدف قرار داده است.

عضو شورای مسئولان قضایی استان قزوین تصریح کرد: ترویج و اشاعه فحشاء از طریق جذب دختران در زمینه مدلینگ و پخش تصاویر نیمه عریان آنان در شبکه های اجتماعی موجب تغییر در فرهنگ ایرانی اسلامی و هنجارشکنی است.

نیارکی توضیح داد: با توجه به گزارشات واصله و ملاحظه مستندات تصویری استخراج شده توسط دایره بررسی فنی ادله دیجیتال و مشاهده گسترش و شیوع مدلینگ ها و ترویج فرهنگ غربی بین جوانان که اشاعه فحشا محسوب می گردید و متاسفانه در حال افزایش نیز می باشد، در کنار این افراد متاسفانه آتلیه ها و استودیوهای عکاسی دارای مجوز و پروانه فعالیت اقدام به تهیه عکس در این زمینه می کنند.

وی افزود: در این راستا با انجام اقدمات فنی و اطلاعاتی، آتلیه و استودیوها شناسایی و از آنجایی که اقدامات ایشان مخل امنیت اخلاقی و نظم عمومی می باشد لذا به استناد ماده 114 قانون آیین دادرسی از ادامه فعالیت آنان تا اطلاع ثانوی جلوگیری بعمل آمده و پلمب شدند.

نیارکی ادامه داد: همچنین علاوه بر آتلیه و استودیوها، عکاسانی که بصورت سیار در قزوین، اقدام به جذب دختران در زمینه مدلینگ می کردند و بیشترین تعداد مدل ها را در صفحات اجتماعی خویش بویژه در اینستاگرام معرفی و تصاویر آنان را به نمایش گذاشته بودند، نیز شناسایی و دستگیر شدند.

مدعی العموم قزوین با اشاره به بازبینی و بازیابی هارد دیسک کیس‌هایDrive Disk) (Hardمکشوفه از متهمین توضیح داد: پیرو تذکرات متعدد و با دستور اینجانب با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی و رصد فضای مجازی خصوصاً اینستاگرام موفق گردیدیم تعدادی از افراد فعال در زمینه جذب و بکارگیری و پخش تصاویر در بحث مدلینگ را شناسایی و مستند سازی لازم در این خصوص انجام و دخترانی که در این زمینه فعال بودند و با اهداف مختلف اقدام به انتشار تصاویر خود در شبکه های اجتماعی می کردند را شناسایی کنیم.

نیارکی تصریح کرد: در این حوزه نهادها و ارگان های مختلف بویژه ضابطین قضایی وظیفه داشتند از کیان جمهوری اسلامی دفاع کنند و بحث برخورد با مدلینگ‌ها از مدتها قبل در دستور کار این دادستانی بود و زیر نظر مستقیم اینجانب و با تلاش و کوشش نیروهای خدوم انتظامی بالاخص پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، پلیس امنیت اخلاقی، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، اداره نظارت بر اماکن عمومی استان در این رابطه کلیه فعالان اعم از عکاسان و آرایشگران، مدل ها شناسایی و پس از جمع آوری مستندات دستگیر و کار رسیدگی به اتهامات آنان مبنی بر تولید به قصد تجارت و انتشار محتویات مبتذل(مدلینگ در فضای مجازی)در حال انجام می باشد.

دادستان قزوین گفت: علاوه بر افراد دستگیر شده، تعداد زیادی را نیز احضار کردیم و 7 مکان شامل آتلیه و استودیوی عکاسی و فیلم برداری نیز پلمب و تجهیزات رایانه ای، دوربین های عکاسی، لپ تاپ، فلش مموری، ادوات نورپردازی و سایر ادله الکترونیکی دیگر نیز کشف و ضبط گردیده است.

نیارکی تاکید کرد: هرگونه تبلیغات غیر قانونی در شبکه های اجتماعی برخورد می‌شود ضمن اینکه کار رسیدگی و شناسایی به پرونده مدلینگ ها از ماه ها قبل در دستور کار دادستانی قزوین قرار داشت که با مشخص شدن نحوه فعالیت آنان و شناسایی تمام افراد دخیل، هم اکنون با قرار قانونی در حال تکمیل مراحل و تحقیقات قضایی هستیم.

وی افزود: بر اساس قانون تمام مراجع قانونی ملزم به اجرا و نظارت بر حجاب و عفاف در سطح اجتماع هستند و خطر نفوذ فرهنگی ایجاب می‌کند مسئله حجاب به قدری پر رنگ‌تر و متفاوت‌تر از گذشته مورد توجه قرار گرفته و الگو پذیری از زنانی چون حضرت زینب(س) و حضرت فاطمه زهرا (س) باید سرلوحه زنان و دختران جامعه اسلامی قرار گیرد و در جامعه اسلامی زیبنده نیست.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: بی‌حجابی زمینه‌ساز گناهان دیگر است بنابراین توجه و حساسیت به مسئله حجاب باید از سوی همه اقشار و بویژه مسئولین صورت بگیرد تا شاهد یک جامعه اسلامی باشیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ایرانی
-
۱۱:۴۶ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
"و الگو پذیری از زنانی چون حضرت زینب(س) و حضرت فاطمه زهرا (س) باید سرلوحه زنان و دختران جامعه اسلامی قرار گیرد"
معلوم هست كه وقتی می گوئید باید و می خواهید اجبار كنید كه الگوی زنان و دختران فرضا مثل فاطمه و زینب(س) باشند این نتیجه نمی دهد . باید كار فرهنگی و الگوهای اصیل را از رگ و ریشه ایرانی خودمان و به صورت جذاب و عامه پسند در جامعه رواج دهید و آنوقت براحتی می توانید در خلال آن الگوی زینب و فاطمه و رقیه (س) و در كل اسلامی را هم به خوبی برای آنها نهادینه كنید
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها