با مشخص شدن نتایج انتخابات امریکا گمانه زنی رسانه ای درباره گزینه های ترامپ برای وزارتخانه های حساس آغاز شده است. در این میان وزارت خارجه و وزارت دفاع مهمترین و حساس ترین وزارت خانه هایی هستند که درباره آن ها گمانه زنی می شود.
کد خبر: ۹۶۸۰۹۲
این زن وزیر دفاع آمریکا می‌شود/ تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا ، ، هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده و فهرست کنونی گزینه‌های احتمالی برای تصدی پست وزیر دفاع آمریکا همچنان متوجه جوزف کیت کلاگ، ژنرال بازنشسته ارتش، ژنرال مایک فلاین، مدیر سابق آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا و سناتور جف سشنز است. اما به نوشته واشنگتن پست، نام سناتور کلی آیوت در مذاکرات داخلی به عنوان نماد صلح در مقابل تیم سیاست خارجی جنگ طلب جمهوری خواهان مطرح شده است.


منابع آگاه از این مذاکرات داخلی گفتند: سناتور آیوت به عنوان فردی فرهیخته، پر از معلومات، متبحر و توانا تلقی می‌شود و قطعا می‌تواند به راحتی تائیدیه سنا را به دست آورد.

روابط میان ترامپ و آیوت در چند ماه گذشته فراز و نشیب‌های بسیاری داشته چراکه آیوت در تلاش بود تا میان حمایت از نامزد حزبش و حفظ فاصله میان کمپینش و اظهارات جنجالی ترامپ به ویژه در رابطه با زنان تعادل برقرار کند.


آیوت در کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان که ژوئیه در کلیولند برگزار شد، شرکت نکرد.

وی در جریان یکی از مناظره‌هایش گفته بود که ترامپ برای کودکان الگو است اما بعدها اعلام کرد که منظورش را دقیق مطرح نکرده است.

پس از انتشار اظهارات غیراخلاقی ترامپ درخصوص زنان، آیوت اعلام کرد: از نامزد ریاست جمهوری که به زنان توهین و آنها را تحقیر می‌کند، حمایت نخواهم کرد.


ترامپ اغلب از جناح نومحافظه‌کار حزب جمهوری‌خواه که فورا وارد مداخله‌های برون مرزی می‌شوند و مسئول مداخله‌های پرهزینه آمریکا همچون جنگ عراق هستند، انتقاد کرده است اما از طرف دیگر متعهد جنگ علیه داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در خاورمیانه شده و افرادی چون آیوت از چنین سیاستی حمایت کرده‌اند.

یکی از مقامات سیاست خارجه حزب جمهوری‌خواه گفت: آیوت به عنوان فردی که در مسیر اصلی سیاست خارجی محافظه‌کارانه جمهوری‌خواهان قرار دارد، تلقی می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها