شهر غورماچ در ولایت فاریاب افغانستان طی عملیات نیروهای امنیتی افغانستان به فرماندهی ژنرال «عبدالرشید دوستم» از تصرف طالبان خارج شد.
کد خبر: ۹۵۸۶۵۰
شهر «غورماچ» افغانستان آزاد شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر شهر غورماچ در ولایت فاریاب پس از گذشت نه روز در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغانستان به فرماندهی «عبدالرشید دوستم» معاون اول رئیس جمهور این کشور آزاد شد.

شهر غورماچ در ۲۰ مهر ماه پس از یک درگیری به دست طالبان سقوط کرد اما پس از آن ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور افغانستان به ولایت فاریاب سفر کرد و رهبری عملیات آزادسازی این شهر را برعهده گرفت.

«حبیب الرحمن قویاش» از مسئولین دفتر مطبوعاتی معاون اول ریاست جمهور افغانستان گفت: عملیات آزاد سازی شهر غورماچ صبح امروز به فرماندهی ژنرال دوستم شروع شد و حوالی ساعت دو بعداز ظهر این شهر به دست نیروهای امنیتی افغانستان افتاد.

وی در ادامه افزود: این عملیات از زمین و هوا انجام شد که در نتیجه تلفات سنگینی به گروه طالبان وارد شد.

«عبدالکریم یورش» سخنگوی پلیس ولایت فاریاب با تایید آزاد سازی شهر غورماچ گفت: نیروهای امنیتی در بازار شهر غورماچ قرار دارند و جستجوی خانه به خانه را آغاز کرده اند.

وی در ادامه افزود: عملیات پاکسازی با احتیاط پیش می رود تا اگر گروه طالبان اقدام به مین گذاری در معابر کرده باشد باعث کشته شدن نیروهای امنیتی نشود.

گروه طالبان تاکنون دراین مورد ابراز نظری نکرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها