حدودا پنج سال است پزشکان و کارشناسان در باره بروز درد گردن در نتیجه استفاده از گوشی‌های همراه هشدار می‌دهند، اما آیا طی این مدت شیوه‌های استفاده ما سالم‌تر شده است؟ محققان مرکز علم سلامت دانشگاه تگزاس می‌گویند‌ احتمالا این طور نیست و ما دائم شیوه‌های جدیدی برای صدمه زدن به خودمان می‌یابیم. این پژوهشگران توصیه می‌کنند از صدمات زیر آگاه باشیم و از آنها پیشگیری کنیم.
کد خبر: ۹۵۷۲۷۳

آرنج سلفی: سلفی گرفتن ـ به دلیل زاویه خاصی که دست در این حالت به خود می‌گیرد ـ باعث کشیده شدن یکی از ماهیچه‌های ساعد می‌شود که به استحکام دست کمک می‌کند. کشش زیاد و مکرر این ماهیچه‌ها، پارگی‌های ریزی در اطراف بخشی از این ماهیچه‌ها که آنها را به آرنج متصل می‌کند،‌ ایجاد می‌کند و به بروز التهاب منجر می‌شود. این ماهیچه‌ها همان ماهیچه‌هایی هستند که در عارضه آرنج تنیس نیز آسیب می‌بینند. کاستن از میزان سلفی گرفتن یا تغییردستی که با آن سلفی می‌گیرید،‌ می‌تواند کمک‌کننده باشد.

کشیدگی انگشت: به نظر می‌رسد هنگام اسکرول کردن، تایپ کردن و ضربه زدن به صفحه تبلت یا گوشی، بیش از آنچه فکر می‌کنیم کار انجام می‌دهیم. تکرار این حرکت‌ها می‌تواند باعث ایجاد التهاب در تاندون انگشتان شود. به انگشتان استراحت دهید یا انگشتانی را که از آنها استفاده می‌کنید، تغییر بدهید.

کشیدگی ماهیچه‌های گردن: نگهداشتن گوشی و تبلت در حالت مناسب و ارگونومیک معمولا کار سختی است. با پایین نگهداشتن تبلت به مهره‌های بالایی ستون مهره‌ها فشار بیشتری منتقل می‌شود. وقتی این اتفاق می‌افتد،‌ ماهیچه‌های گردن باید برای نگهداشتن سر اضافه کاری کنند و احتمال کشیده شدن آنها افزایش پیدامی کند. سعی کنید از تبلت روی سطح میز استفاده کنید و هرچند دقیقه یکبار به خودتان استراحت بدهید.

منبع: health.com

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها