بیست‌ودومین حراج کریستیز، صحنه درخشش هنرمندان ایرانی بود

نسخه ایرانی برای نجات هنر غرب آسیا

بیست و یکمین حراج خاورمیانه کریستیز در قالب نمایشگاهی از هنر مدرن و معاصر، 41 اثر ایرانی را برای فروش ارائه می‌کند.
کد خبر: ۹۵۶۹۳۰

به گزارش مهر، 18 اکتبر (سه‌شنبه 27 مهر) هتل امارات تاورز دبی میزبان بیست و یکمین حراج خاورمیانه خواهد بود. این نمایشگاه که متشکل از 27 اثر ایرانی سبک سقاخانه است، به ارائه آثاری از چهره‌های برجسته هنر ایران از پرویز تناولی تا فرهاد مشیری می‌پردازد. این در حالی است که ابتدا نمایشگاهی دو روزه از این آثار برپا و سپس حراجی این دوره برگزار می‌شود.

در بخش ویژه هنر سقاخانه که با عنوان «فراتر از چشمه: پیشگامان سقاخانه» ارائه می‌شود، 19 اثر از پرویز تناولی، فرامرز پیلارام، مسعود عربشاهی، سهراب سپهری، صادق تبریزی و ناصر اویسی زیر چکش حراج می‌رود.

امسال اثری از شفیق عبود لبنانی روی جلد کاتالوگ این دوره جای گرفته و پشت جلد نیز اثری از حسین زنده‌رودی را ارائه کرده است.

بالاترین برآورد قیمت این دوره به «هیچ» تناولی با قیمت برآوردی 150 تا 200 هزار دلار پیشنهاد شده است.

«پرسپولیس» از پرویز تناولی به قیمت 40 تا 60 هزار دلار، تابلوی کمپوزیسیون 3 از فرامرز پیلارام هنرمند فقید ایرانی با قیمت پایه 100 تا 150 هزار دلار و کمپوزیسیون 8 همین نقاش با قیمت پایه 40 تا 60 هزار دلار، تابلوی بی‌نام منوچهر یکتایی به قیمت 60 تا 80 هزار دلار، «سماور» کوروش شیشه گران به قیمت 60 تا 80 هزار دلار،‌ «دو فلامینگو» از فرهاد مشیری به قیمت پایه 100 تا 150 هزار دلار، «پنتاگون» اثر منیر فرمانفرماییان با قیمت پایه 120 تا 180 هزار دلار، تابلوی «بی» از فرهاد مشیری به قیمت 60 تا 80 هزار دلار و «بیشه» اثری از سهراب سپهری با قیمت پایه 40 تا 60 هزار دلار، از آثار ایرانی هستند که در این حراجی زیر چکش می‌روند.

آثاری از هنرمندان مصر، ترکیه، لبنان، عراق، فلسطین، مراکش، عربستان سعودی و امارات در کنار آثار هنرمندان ایرانی در این دوره از حراجی کریستیز برای فروش عرضه می‌شوند.امسال 250 سالگی کریستیز گرامی داشته می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها