مدیر رادیو اربعین از جزئیات این شبکه رادیویی که اول آبان راه‌اندازی می‌شود، سخن گفت.
کد خبر: ۹۵۶۸۲۷

رضا کوچک‌زاده‌تهمتن با اشاره به راه‌اندازی رادیو اربعین که سال 94 برای اولین بار شکل گرفت، به مهر گفت: ما تجربه خوب و موفقی از سال گذشته داشتیم که این شبکه رادیویی به همت معاونت صدا راه‌اندازی شد و حالا با توجه به اهمیت معنوی این مراسم، معاونت صدا امسال هم بر آن شد تا برای پوشش هرچه بهتر اخبار و اطلاعات مربوط به حضور گسترده زائران «رادیو اربعین» را راه‌اندازی کند.

وی درباره زمان راه‌اندازی رادیو اربعین بیان کرد: رادیو اربعین از روز شنبه اول آبان مصادف با 20 محرم به صورت رسمی کار خود را آغاز می‌کند و پایان ماه صفر، یعنی دهم آذر به کار خود پایان می‌دهد.

مدیر رادیو اربعین با اشاره به عملکرد این شبکه اعلام کرد: ما آخرین اقدامات دستگاه‌ها و نهادهای خدمات‌رسان به زائران را پوشش می‌دهیم و اطلاع‌رسانی لحظه به لحظه از اخبار مربوط به این تجمع میلیونی را ارائه می‌کنیم. تدارکات و اطلاعاتی را که زائران در طول سفر خود به آن نیازمند ند، به آنها عرضه می‌کنیم.

وی افزود: پخش رادیو اربعین 24 ساعته است و نکات لازم را به صورت خبر، گزارش و گفت‌وگو اطلاع‌رسانی می‌کند. مخاطبان می‌توانند رادیو اربعین را روی موج اف‌ام ردیف 5/95 مگاهرتز در تهران دریافت کنند. موج این شبکه در استان‌ها نیز از طریق صداوسیمای استان‌ها اعلام می‌شود. ما امسال توانستیم با تلاش همکاران در بخش فنی معاونت صدا، رادیو اربعین را به صورت سراسری پخش کنیم؛ چون سال گذشته فقط در تهران و استان‌های مرزی کشور این شبکه دریافت می‌شد. وی با اشاره به دیگر موج‌های این شبکه رادیویی بیان کرد: مخاطبان می‌توانند از طریق دستگاه‌های ستاپ باکس، گیرنده‌های دیجیتال و اپلیکیشن تلفن همراه این شبکه را دریافت کنند .با تلاش همکاران فنی رادیو اربعین، این شبکه در نجف اشرف روی موج اف ام ردیف 91/9 مگاهرتز و در کربلای معلی روی موج اف ام ردیف 90/9 مگاهرتز قابل دریافت است. همچنین مخاطبان می‌توانند برای تعامل بیشتر با شماره 3000955 با ما در ارتباط باشند و از طریق تلفن‌ها و شبکه‌های اجتماعی سخنان خود را به گوش ما برسانند.

مدیر رادیو اربعین با اشاره به برنامه‌های روتین این شبکه یادآوری کرد: پخش روزانه دعای عهد بعد از اذان صبح و دعای ندبه بعد از اذان صبح روزهای جمعه، پخش سخنرانی‌هایی از وعاظ معروف، سخنان کوتاه وعاظ در باکس‌های مختلف، پخش مستندهای رادیویی ویژه اربعین، نمایش‌های رادیویی ویژه این ایام، مباحث کارشناسی در زمینه تبیین فلسفه اربعین و پیاده روی آن، مباحثی درباره دلایل اهمیت زیارت اربعین و تفسیر فرازهایی از زیارت اربعین، آداب و احکام زیارت، امنیت و بهداشت سفر، فضایل قرائت قرآن کریم در سفر اربعین، تفسیر فرازهایی از زیارت وارث و بخش‌هایی از زیارت جامعه کبیره، آموزش مکالمه، کلمات و اصطلاحات پرکاربرد عربی که در سفر لازم خواهند بود و پخش ترتیل روزانه یک صفحه از قرآن کریم از برنامه‌های روتین ما در این ایام هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها