نمایندگان پارلمان اندونزی قانونی را تصویب کرده‌اند که به موجب آن کسانی را که از کودکان سوءاستفاده جنسی کنند، می‌توان با عقیم سازی شیمیایی مجازات کرد.
کد خبر: ۹۵۵۶۵۸
آزاردهندگان جنسی کودکان در اندونزی عقیم می‌شوند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بی بی سی، مسئله مجازات آزاردهندگان جنسی کودکان در ماه‌های اخیر به بحثی جنجالی در اندونزی تبدیل شده است.


چندی پیش دختری ۱۴ ساله در اندونزی قربانی تجاوز دسته جمعی خشونت باری شد و به قتل رسید. هفت نفر برای شرکت در این جنایت هر یک به ١٠ سال زندان محکوم شدند.

به دنبال این حادثه جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی دستور داد مجازات‌های جدیدی برای جرایم جنسی علیه کودکان وضع شود.

از میان ده حزب و گروه سیاسی که در پارلمان اندونزی نماینده دارند، تنها دو گروه خلاف قانون عقیم‌سازی کودکان رای دادند. انجمن صنفی پزشکان اندونزی اعلام کرده است که عقیم‌سازی مجرمان را انجام نخواهد داد چرا که آن را خلاف اخلاق پزشکی می‌داند.

عقیم‌سازی آزاردهندگان جنسی کودکان مجازاتی است که در چند کشور دیگر نیز وجود دارد. در بعضی از کشورها تزریق دارو برای کاهش میل جنسی یا عقیم‌سازی با موافقت خود مجرم و به صورت درمانی انجام می‌شود. در برخی کشورها نیز مجرم به طور اجباری با عقیم‌سازی مجازات می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
نوذر
-
۲۳:۴۱ - ۲۱ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
واقعا روش خوبی است.....طرف كلی هم دعا میكند....آخه آزار جنسی كودكان هم شد كار؟؟!! اینها اگر عقیم بشوند میتوانند در آینده برای جامعه شان مفید هم واقع بشوند.
ط
-
۱۱:۵۱ - ۲۲ مهر ۱۳۹۵
نباید نَفَس بِكشند در كره زمین چون اعدامشون كمترین كاره

نیازمندی ها