مقامات مسوول در مغرب اعلام کردند :یک باند 10 نفره دختران داعشی را که قصد انجام عملیات انتحاری داشتند، دستگیر شده اند.
کد خبر: ۹۵۲۸۸۳
نابودی یک باند 10 نفره دختران داعشی

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا ،وزارت کشور مغرب طی بیانیه ای با اعلام این خبر افزود: این باند برای انجام عملیات تروریستی در تاسیسات زیربنایی تعدادی از شهرهای کشور برنامه ریزی کرده بودند.
براساس این بیانیه، دفتر مرکزی تحقیقات قضایی وابسته به تشکیلات امنیتی امروز موفق شد با شناسایی این باند، طرح ادغام زنان و جذب آنان به تشکیلات تروریستی داعش را در مغرب خنثی کند.
این دختران در شهرهای قنیطره، سلا، سیدی الطیبی ،سیدی سلیمان و طنجه(در شمال ) وطانطان و اولادتایمه و زاکوره در جنوب فعالیت داشتند.
این بیانیه می افزاید: در عملیات شناسایی و دستگیری اعضای این باند همچنین مواد شیمیایی نیز کشف وضبط شد که احتمالا برای ساختن بمب مورد استفاده قرار می گرفت.
دختران عضو این باند با البغدادی اعلام بیعت کرده و خود را برای اجرای برنامه های خونین مورد نظر وی وقف کرده بودند.
این دختران تلاش کرده بودند، مواد و ابزاری را که برای ساختن بمب های کنار جاده ای و ضد خودرو کاربرد دارند بدست بیاورند و از این مواد برای منفجر کردن تاسیسات زیربنایی کشور استفاده کنند.
این دختران پس از انجام بازجویی ها تحویل مقامات قضایی می شوند.
براساس آمار وزارت کشور مغرب از سال2002 تا پایان تیرماه امسال 159 باند تروریستی شناسایی و دستگیر شده اند که 38 باند از 2013 تا کنون بوده است.
این دختران فعالیت های خود را باهماهنگی افراد واحد عملیات خارجی داعش در عراق و سوریه انجام می دادند و برخی از این دختران نیز موظف به عضو گیری برای واحدهای رزمی داعش از میان دختران وزنان شده بودند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها