jamejamonline
گوناگون خبر کد خبر: ۹۵۱۶۹۳ ۱۰ مهر ۱۳۹۵  |  ۲۰:۰۳

اختصاصی جام جم آنلاین / گزارش تصویری

10 جزیره رویایی و فراموش شده جهان

۲

در جهان هنوز جزایری وجود دارند که هنوز طبیعت زیبا و رویایی شان دست نخورده باقی مانده است. جزایری دورافتاده که آب های شفاف فیروزه ای رنگ آنها را احاطه کرده اند. نه ترافیکی وجود دارد ، نه آلودگی هوا ، نه آلودگی صوتی . در این جزایر می توان با آسمانی که هوای آلوده آن را تیره و تار کرده است ، خداحافظی کرد و از نوازش های هوای پاک و انوار خورشید درخشان لذت برد.

10 جزیره رویایی و فراموش شده جهان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پتی فوته، در این جزایر فراموش شده ، کم جمعیت و رویایی عجله ای در کار نیست . می توان سرفرصت از هر 24 ساعت زندگی استفاده کرد. فقط باید تصمیم گرفت. جای آنها را در نقشه جهان یافت و سپس بار سفر را بست. برای این گزارش تصویری از میان این جزایر فراموش شده 10 جزیره رویایی را انتخاب کرده ایم.

1- جزیره مونو ریکی ، مجمع الجزایر فیجی. مونو ریکی در شمال مالولو اصلی ترین جزیره مجمع الجزایر مامانوکا در مجمع الجزایر فیجی اقیانوس آرام واقع شده است. مونو ریکی نماد یک جزیره خلوت و خالی از سکنه دائمی است. ساحل زیبا ، قله آتشفشانی ، پوشش گیاهی انبوه و متنوع و ماهی های رنگارنگ آبهای پیرامونش به این جزیره جلوه ای بهشتی داده است.

2 - جزیره کروزوئه، شیلی. جزیره کروزوئه تنها جزیره دارای سکنه مجمع الجزایر خوان فرناندز شیلی در قلب اقیانوس آرام است. این جزیره دارای 600 نفر جمعیت است که همه در بندر سان خوان بوتیستا زندگی می کنند . بنابراین ، جاهای خلوت و دنج در این جزیره به وفور یافت می شوند. جزیره کروزوئه از یک اکوسیستم منحصربفرد برخوردار است. در این جزیره علاوه بر پوشش متنوع گیاهی ، گونه های مختلفی از جانوران به ویژه پرندگان نادری مانند کولیبری قرمز یا شاهین خوان فرناندز مشاهده می شوند.

3 - جزیره بانابا ، مجمع الجزار کریباتی. جزیره کوچک بانابا برای 284 نفر سکنه اش گوشه ای کوچک از بهشت است. این جزیره که در اقیانوس آرام قرار دارد با صخره های مرجانی احاطه شده و دسترسی به آن تا اندازه ای دشوار است.

4 - جزیره کریسمس ، استرالیا. جزیره کریسمس متعلق به استرالیا در 350 کیلومتری سواحل اندونزی در اقیانوس هند واقع شده است. دو سوم از مساحت این جزیره به یک پارک ملی تبدیل شده است. جزیره کریسمس در واقع بخشی از کوه زیر دریایی به ارتفاع 4500 متر است که از آب بیرون آمده است. این جزیره به مراتب از دیگر جزایر دورافتاده مشهور تر است و به رغم سواحل صخره ای و صخره های مرجانی اش هر سال توریست های زیادی به آنجا سفر می کنند. این جزیره به دلیل خرچنگ های قرمز زمینی اش شهرت دارد. این گونه خرچنگ که تحت محافظت قرار دارد یکی از جاذبه های متعدد توریستی جزیره کریسمس است. میلیون ها خرچنگ هنگامی که از جنگل به طرف سواحل جزیره مهاجرت می کنند منظره ای منحصربفرد را به وجود می آورند.

5 - جزایر دائوس شمالی ، کالدونیای جدید. مجمع الجزایر کالدونیای جدید از سرزمین های ماوراء البحار فرانسه در قلب اقیانوس آرام واقع شده است. این مجمع الجزایر از تعداد بسیار زیادی جزیره تشکیل شده که بسیاری از آنها تقریبا خالی از سکنه بوده یا جمعیت اندک آنها را بومیان تشکیل می دهند. جزایر دائوس شمالی با طبیعتی متنوع و جمعیتی اندک از بومیان از جمله جزایر دورافتاده اما رویایی کالدونیای جدید است.

6 - جزیره نا ، مجمع الجزایر میکرونزی. مجمع الجزایر میکرونزی که مرکز آن جزیره پوهنپی است در اقیانوس آرام واقع شده و دارای 607 جزیره است. میکرونزی دارای یک تنوع زیستی منحصربفرد است. جزیره نا که فاقد سکنه است مکانی ایده آل برای یک زندگی در انزوا است. با توجه به اینکه جزیره نا در غرب جزیره پوهنپی فقط چند کیلومتر با ساحل فاصله دارد بنابراین فردی که این جزیره را برای زندگی انتخاب می کند می تواند به آسانی و ظرف مدت کوتاهی خود را به دنیای متمدن برساند.

7 - مجمع الجزایر ایسلا دِ لا خوونتود، کوبا. مجمع الجزایر ایسلا دِ لا خوونتود شامل یک جزیره اصلی و دهها جزیره کوچک است.این جزایر کوچک که چند درخت در آنها روییده است مانند لکه های سبز رنگی در میان آبهای لاجوردی هستند. مجمع الجزایر ایسلا دِ لا خوونتود متعلق به کوبا در دریای کارائیب واقع شده است.

8 - جزیره آمپارو، اندونزی. جزیره خالی از سکنه آمپارو یکی از هزاران جزیره متعلق به اندونزی است. یک دختر دانشجوی ژاپنی 22 ساله به نام ریکو هوری یک روز تصمیم گرفت در نقش یک کشتی شکسه که از مرگ نجات یافته است به جزیره آمپارو بیاید و تعطیلاتش را به این سبک در این جزیره خالی از سکنه بگذراند. ریکو در این تجربه موفق شد البته با کمک و پشتیبانی آژانس مسافرتی دوکاستاوی که در ترتیب دادن این گونه تعطیلات تخصص دارد.

9 - جزیره فلاور، فیلیپین. جزیره فلاور ( گل) نام مناسبی برای این جزیره رویایی و خالی از سکنه مجمع الجزایر فیلیپین در شمال جزیره پالاوان است. مسافر می تواند تجربه جذابی از زندگی تنها در این جزیره را کسب کند. البته اخیرا یک آژانس مسافرتی در فاصله نزدیکی به ساحل این جزیره 9 کلبه مدرن با سیستم تهویه مطبوع را برای افرادی که حاضر به سختی کشیدن نیستند، احداث کرده است.

10 - جزیره تریستان دا کنها ، بریتانیا. جزیره تریستان دا کنها دورافتاده ترین و منزوی ترین جزیره جهان برای افرادی است که می خواهند رشته ارتباط خود با بقیه جهان را قطع کنند.این جزیره متعلق به بریتانیا به مساحت 100 کیلومتر مربع در جنوب اقیانوس اطلس واقع شده است. نزدیکترین کشور به این جزیره آفریقای جنوبی است که 2900 کیلومتر با آن فاصله دارد.

گزارش: بهرام افتخاری / جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی تهرانی
-
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
باسلام:در یك مستند سینمایی علت خالی بودن وبكر ماندن اینگونه جزایر را نشان داد.بعضی از این جزایر در حالت مد اقیانوس 80 درصد آن به زیر آب رفته ودر جزر اقیانوس بیرون میایند.دیگر اینكه مارهای بسیار سمی در بعضی این جزایر زندگی میكنند كه نمیشود رفت به انجا ودیگر اینكه بعضی از این جزایر هنوز اتشفشانهای كوچولو فعالند وهوای اونجا بعضا سمی هستند ودیگر اینكه از لحاظ مرزی بعضی از این جزایر بلاتكلیف میباشند ودر قلمرو امنیتی كشوری نمیباشد ودر اختیار قاچاقچیان مواد مخدر وكشت ماری جوانا میباشد كه كسی جرات رفتن به آنجا راندارد.
۰
۰
علی تهرانی
-
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
باسلام:سپاسگزارم از سایت خوب ومردمی وهمه عزیزان در جام جم.جام جمی سایتی برای تمام فصول