jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۵۰۳۴۱   ۰۷ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سه مرد که با انگیزه سرقت خودروی پرایدی راننده را کشته و در چاه هشت متری دفن کرده بودند، پس از چهار ماه راز جنایت خود را فاش کردند.

به گزارش جام‌جم، چهاردهم خرداد امسال مردی که با خودروی پرایدش مسافر جا‌به‌جا می‌کرد، از خانه‌شان در یکی از محله‌های شهر زنجان خارج شد و دیگر بازنگشت. با طولانی شدن غیبت او خانواده‌اش شکایتی را مطرح کردند.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی و با دستور قاضی مظفری، دادستان استان زنجان تحقیقات پلیس جنایی برای یافتن مرد گمشده آغاز شد و مشخصات خودرویش در اختیار گشت‌های پلیس قرار گرفت. با گذشت 40 روز از این ماجرا، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان زنجان موفق شدند خودروی پراید مرد گمشده را توقیف و راننده‌اش را بازداشت کنند. او مدعی شد این خودرو را در مهاباد از مردی به مبلغ سه میلیون تومان خریده و با آن کالای قاچاق حمل می‌کرده است.

با کشف این سرنخ، فروشنده خودروی سرقتی در مهاباد دستگیر شد. او در بازجویی به افسر تحقیق گفت: من در زندان با مردی زنجانی آشنا شدم و بعد از آزادی با هم در ارتباط بودیم. او خودروی پرایدی را نزد من آورد و آن را برایش فروختم و مبلغی هم بابت این کار از او گرفتم.

با اعتراف‌های او، مرد سارق شناسایی و چند روز بعد دستگیر شد .

متهم به ماموران گفت: من و دو نفر از دوستانم از راننده پراید خواستیم ما را دربست به شهر خدابنده منتقل کند. بر سر پرداخت کرایه با او درگیر شدیم که همدستانم راننده را با ضربه‌های چاقو کشتند و جسدش را در روستای متروکه‌ای در جاده بیجار در یک چاه دفن کردند. من فقط در سرقت با آن دو همراه شدم.

همزمان با اعتراف این مرد، کارآگاهان جنایی همراه تیم بررسی صحنه جرم در محل مورد نظر حاضر و متوجه شدند عمق چاه هشت متر بوده و عاملان جنایت دو متر روی جسد خاک ریخته‌اند تا کسی آن را پیدا نکند. ماموران به کمک آتش‌نشانان، جسد راننده را از زیر خروارها خاک و از دل چاه خارج کردند. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد او براثر ضربه‌هایی که به سینه، پلو و گردنش اصابت کرده، به قتل رسیده است. پس از هماهنگی قضایی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد. در این مرحله جست‌وجو‌ها برای دستگیری دو همدست متهم ادامه داشت تا این‌که پس از چهار ماه مخفیگاهشان در اطراف زنجان شناسایی شد و هردویشان در عملیات جداگانه‌ای دستگیر و بازجویی شدند. یکی از آنها گفت چند ضربه به وی وارد کرده و دیگر همدستش هم فقط در سرقت نقش داشته است. دیگر همدستشان نیز که چند ماهی است بازداشت بوده، ضربه‌ای با چاقو به شاهرگ راننده زده است و این جنایت را فقط به قصد سرقت انجام داده‌اند.

سرهنگ کارآگاه جعفر رحمتی، رئیس‌پلیس آگاهی استان زنجان در این باره گفت: با اعتراف‌های این دو نفر، دیگر همدستشان هم در مواجهه حضوری با آنها، اعتراف کرد که او هم ضربه‌هایی به راننده وارد کرده است.

متهمان دیروز صحنه جنایت را بازسازی کرده و روانه زندان شدند.

وی با هشدار به رانندگان، از آنها خواست اگر قصد جا به جایی مسافران را به طور دربست دارند، از انتقال آنها به مکان‌های دوردست حتی با وعده دریافت پول بیشتر خودداری کنند. همچنین اگر قصد انتقال مسافران به خارج از شهر را دارند، موضوع را با اعضای خانواده‌شان اطلاع دهند. در صورتی که به رفتار مسافران مشکوک شدند، پلیس را در جریان قراردهند.

معصومه ملکی

حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر