jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۵۰۱۲۲   ۰۷ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت:‌ ساخت 95 درصد کالاهای صنعت گاز داخلی‌سازی شده و طی سال‌های گذشته در این حوزه، شاهد دستاوردهای بزرگی بوده‌ایم.

به گزارش شانا، حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: هم اکنون، 70 درصد سبد انرژی کشور با گاز تامین می‌شود و شرکت ملی گاز ایران با بهره‌گیری از روش‌های نوین، گاز مورد نیاز بخش‌های مختلف مصرف را به طور پایدار و با دستور قرار دادن استانداردهای زیست‌محیطی تامین می‌کند.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون امنیت انرژی بخش‌های مختلف مصرف ایجاد شده و تحقق این برنامه با خودکفایی به وجود آمده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با بیان این که پس از خودکفایی می‌توان به خوداتکایی رسید، گفت: با ارتقای برنامه‌های خودکفایی و تعامل می‌توان به خوداتکایی دست یافت. وی اظهار کرد: صرفه‌جویی ارزی، خودباوری، ارزش افزوده بیشتر، تعمیر و نگهداری مناسب، طراحی متناسب با نیاز و انتقال فناوری، ازجمله دلایل تغییر نگرش به ساخت داخل پس از انقلاب است.

به گفته عراقی، توسعه شرکت ملی گاز ایران پس از انقلاب آغاز شد. از این رو به دلیل شرایط خاص زمانی، تفکر خودکفایی در آن وجود داشت.

وی ادامه داد: هم‌اکنون اقتصاد کشور متکی بر نفت و گاز است و این سوخت، چرخ صنایع کشور را به حرکت درمی‌آورد و با تزریق به میدان‌های نفتی سبب افزایش برداشت نفت می‌شویم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به هوشمندسازی کنتورهای گاز گفت: برای تحقق این طرح بیش از 30 جلسه در سطوح مختلف برگزار شده و تفاهم‌نامه‌هایی با شرکت‌های معتبر داخلی و بین‌المللی امضا شده است. وی ادامه داد: در حوزه کنتورهای هوشمند، اولویتی برای حضور شرکت‌های خارجی نداشته‌ایم و از تمام شرکت‌ها خواسته‌ایم، براساس استاندارد و بسترهای داخلی این تجهیز را تولید کنند.

عراقی درباره خودکفایی در پساتحریم نیز گفت: اولویت خودکفایی در پساتحریم با سازندگانی خواهد بود که تمایل دارند با هدف ساخت قطعات و تجهیزات از طریق انتقال دانش فنی با همکاری سازندگان داخلی همکاری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر