jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۴۹۴۱۱   ۰۵ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سم برخی عنکبوت‌ها با داشتن خواص دارویی برای درمان بیماری‌های کشنده مفید است.

به گزارش العالم، برخی پژوهشگران دانشگاه ملی ایرلند «گالوای» معتقدند سم برخی عنکبوت‌های ایرلند، کاربرد پزشکی دارد.

«میشل دوگون» پژوهشگر دانشکده علوم طبیعی این دانشگاه گفت: این سم برای از بین بردن انواع باکتری‌ها مانند باکتری «ای کولای» مؤثر است. در حالی که هیچ یک از آنها خطری برای انسان ندارد همه آنها در حقیقت سمی بوده و این سم می‌تواند ارزش پزشکی داشته باشد. وی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی خاطرنشان کرد: دست‌کم سم دو نوع عنکبوتی که مورد آزمایش قرار گرفت دارای خاصیت‌های پزشکی است. این پژوهشگر هم‌اکنون در حال بررسی سم عنکبوت و جدا کردن عناصر آن و امکان هدف قرار دادن توده‌های سرطانی و عوامل به وجود آورنده آن است. نوع شایع عنکبوت‌ها موسوم به «بیوه سیاه» است که دارای عملکرد مختلفی با سلول‌های سرطانی به نسبت سلول‌های سالم دارد. عنکبوتی در یکی از غارهای منطقه کوناکت وجود دارد که انواع باکتری‌های مضر برای بشر را از بین می‌برد، بدون این‌که به سلول‌ها آسیب بزند. احتمال دارد این نتایج بتواند درمان جدیدی برای بیماری‌های سرطانی را پیش پا بگذارد اما تشخیص چنین درمانی زمان طولانی وقت خواهد برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها