jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۴۹۴۱۱   ۰۵ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سم برخی عنکبوت‌ها با داشتن خواص دارویی برای درمان بیماری‌های کشنده مفید است.

به گزارش العالم، برخی پژوهشگران دانشگاه ملی ایرلند «گالوای» معتقدند سم برخی عنکبوت‌های ایرلند، کاربرد پزشکی دارد.

«میشل دوگون» پژوهشگر دانشکده علوم طبیعی این دانشگاه گفت: این سم برای از بین بردن انواع باکتری‌ها مانند باکتری «ای کولای» مؤثر است. در حالی که هیچ یک از آنها خطری برای انسان ندارد همه آنها در حقیقت سمی بوده و این سم می‌تواند ارزش پزشکی داشته باشد. وی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی خاطرنشان کرد: دست‌کم سم دو نوع عنکبوتی که مورد آزمایش قرار گرفت دارای خاصیت‌های پزشکی است. این پژوهشگر هم‌اکنون در حال بررسی سم عنکبوت و جدا کردن عناصر آن و امکان هدف قرار دادن توده‌های سرطانی و عوامل به وجود آورنده آن است. نوع شایع عنکبوت‌ها موسوم به «بیوه سیاه» است که دارای عملکرد مختلفی با سلول‌های سرطانی به نسبت سلول‌های سالم دارد. عنکبوتی در یکی از غارهای منطقه کوناکت وجود دارد که انواع باکتری‌های مضر برای بشر را از بین می‌برد، بدون این‌که به سلول‌ها آسیب بزند. احتمال دارد این نتایج بتواند درمان جدیدی برای بیماری‌های سرطانی را پیش پا بگذارد اما تشخیص چنین درمانی زمان طولانی وقت خواهد برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها