jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۴۴۹۸۸   ۲۴ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

احمد نجفی که نقش شاخص کارآگاه علوی را در کارنامه دارد، تا همین اواخر فیلم «دوازده صندلی» را بر پرده برخی سینماها داشت. او به عنوان تهیه‌کننده هم فیلم «من یک ایرانی‌ام» را با بازی علیرضا حیدری، قهرمان اسبق کشتی در نوبت اکران دارد.

نجفی بتازگی صحبت‌هایی درباره روند جذب سرمایه در سینما و تولید فیلم مطرح کرده است. او ساخت فیلم خوب را در گرو سرمایه‌گذاری خوب دانست و در عین حال تصریح کرد: رویکرد جذب سرمایه برای سینما و تولید فیلم باید تغییر کند.

بازیگر فیلم‌های «سگ‌کشی» و «گروهبان» افزود: اگر قرار است کمک‌های دولت به سینما کاهش یابد، باید با یک برنامه‌ریزی، رویکرد خود را نسبت به جذب سرمایه برای سینما و تولید فیلم تغییر دهیم. یک رویکرد این است که سرمایه و منابع مالی مورد نیاز را از طریق سینما و اعتباری که دارد، تامین کنیم. آن‌طور که ایرنا نوشته است، بازیگر فیلم سینمایی «تاواریش» گفت: حضور و فعالیت در سینما پول و سرمایه می‌خواهد و تهیه‌کننده و کارگردانی که پول نداشته باشد، فیلم خوب هم نمی‌تواند بسازد.

او در پاسخ به این پرسش که تعریف شما از سینمای ملی چیست، اظهار کرد: سینمای ملی همچنان در کشور تعریف نشده و معلوم نیست ریشه این سینما کجاست.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «ولایت عشق» ادامه داد: در تعریف سینمای ملی باید مشخص شود آیا صحبت از صنعت است یا هنر، وقتی این دسته‌بندی مشخص شد، آنگاه می‌توان در همان راستا حرکت کرد تا به سینمای ملی رسید.

نجفی در عین حال افزود: باید سینمایی را به‌وجود بیاوریم که مظاهر ملی و نگاه ایرانی در آن وجود داشته باشد و برای مخاطب خسته‌کننده نباشد. بازیگر فیلم سینمایی «پناهنده» در مورد فعالیت‌های آتی خود گفت: اکنون اجرای برنامه «صندلی داغ» را که قرار است با اسم دیگری از شبکه تهران پخش شود، در حال ضبط دارم و همچنین منتظر پروانه نمایش فیلم سینمایی «من یک ایرانی‌ام» هستم که تهیه‌کنندگی آن را به‌عهده دارم.

او درباره نقش‌هایی که در سینما بازی کرده، افزود: بیشتر نقش‌هایم را دوست داشتم. اکنون بیشتر تولیدکننده هستم تا بازیگر، اما اگر شرایط خاصی پیش بیاید، بازی می‌کنم.

نجفی به تحلیل وضعیت کنونی بازیگری هم پرداخت و تصریح کرد: به‌رغم وجود بازیگران خوب و جوان، اما برخی فقط درصدد کسب شهرت و پول هستند و تحمل رنج بازیگری را ندارند و به ورطه بازی در نقش‌های تکراری و فیلم‌های آپارتمانی می‌افتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها