jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۴۴۱۶۷   ۲۱ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۵

مسئولان امنیتی ترکیه اعلام کردند که تلاش برای ترور یکی از مقامات برجسته حزب حاکم و توطئه بزرگ علیه مردم این کشور را ناکام گذاشته‌اند.

ناکام ماندن یک طرح بزرگ تروریستی در ترکیه

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، این منابع می‌گویند که یک طرح تروریستی برای ترور مهمت مهدی ایکر، معاون رئیس حزب عدالت و توسعه این کشور را ناکام گذاشته‌اند.

این طرح قرار بود با استفاده از مقادیر بسیاری مواد منفجره انجام شود که بخشی از آن زیر قبری در نزدیکی محل دفن اعضای خانواده وی کار گذاشته شده‌ بود.

طبق این گزارش، 640 کیلو مواد منفجره در پنج منطقه مختلف در قبرستان واقع در منطقه «بیسیل» و در نزدیکی قبر پدر این مسئول ترکی یافت شده که قرار بود قبل از عید قربان و هنگام حضور ایکر منفجر شوند. او طبق عادت هر ساله، قبل از عید قربان به زیارت قبر پدر و بستگانش می‌رود.

یک مقام امنیتی ترکیه گفت: دستکم 100 تن قرار بود وی را در این زیارت همراهی کنند. سنت دیدار از قبرستان قبل از عید قربان در ترکیه رایج است و به همین دلیل در صورت اجرایی شدن این طرح کشتار عظیمی به راه می‌افتاد.

ترکیه در یک سال اخیر شاهد چندین انفجار خونین بوده که غالبا گروه تروریستی داعش مسئولیت آنها را بر عهده گرفته است.

ایکر پیشتر به منظور درخواست از واشنگن برای تحویل فتح الله گولن که مقامات ترکیه وی را به تلاش برای کودتا در 10 ژوئیه سال جاری متهم می‌کنند، در راس هیاتی به آمریکا سفر کرده بود.

وی وزیر سابق کشاورزی ترکیه و یکی از معدود افراد از اقلیت کردها در این کشور به شمار می‌رود که پست برجسته‌ای را در حزب حاکم در دست دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر