نوانما آنلاین ۱ کد خبر: ۹۴۰۷۳۲   ۱۳ شهريور ۱۳۹۵  |  ۲۳:۵۵

نیروهای ارتش ترکیه که هفته گذشته عملیات نظامی در داخل خاک سوریه را آغاز کردند توانستند «جرابلس» را تصرف کنند.

«جرابلس» پس از آزادی از دست داعش + فتو کلیپ

به گزارش حام‌جم آنلاین به نقل از فرادید، شهر «جرابلس» واقع در شمال سوریه، نخستین شهر سوری است که ترکیه چهارشنبه گذشته در عملیات نظامی زمینی موسوم به «سپر فرات» با کمک نظامیان«ارتش آزاد سوریه» و پشتیبانی هوایی آمریکا به طور مستقیم به اشغال خود در آورد.

این شهر در فاصله ۱۲۵ کیلومتری از شمال شرق شهر «حلب» در دورترین نقطه شمال سوریه واقع شده است. تعداد ساکنان این شهر حدود ۳۰ هزار نفر برآورد می شود. جرابلس از یک موقعیت جغرافیایی استراتژیک بر روی رود فرات برخوردار است. این شهر، شهر کُردنشین «عین العرب» در سوریه را به مناطق واقع در حومه جنوبی استان حلب وصل می کند. علاوه بر این، شهر «جرابلس» یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌ها به سمت مرزهای ترکیه محسوب می شود.

در همین حال مقامت ترکیه مدعی هستند که در کنار هدف قرار دادن نیروهای دموکراتیک کُرد سوری، در عملیات نظامی خود در شهر «جرابلس»، تروریست های تکفیری داعش را نیز هدف قرار داده اند و در پایان عملیات، کنترل شهر را به دست گروه موسوم به «ارتش آزاد» سپرده اند. در همین حال رویترز و خبرگزاری فرانسه نیز تصاویری از داخل شهر منتشر کردند که شهر را در کنترل این نیروها نشان می دهد.

تولید گروه چند رسانه‌ای - جام‌جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سوری
-
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
چهار تا پسر بچه شدند نیروی ارتش آزاد سوریه!!
۰
۰