نوانما آنلاین کد خبر: ۹۴۰۷۰۵   ۱۳ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۳:۳۳

نیروهای ارتش سوریه که عملیات بازپس گیری حلب را از هفته ها قبل آغاز کرده اند در تازه ترین اخبار موفق شدند در جنوب ریف حلب پیش روی کنند.

زندگی در ویرانه‌ای به نام «حلب» + فتو کلیپ

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فرادید، بر اساس آخرین اخبار ارتش سوریه و نیروهای حزب الله حمله دیگری را به مواضع معارضین در مناطق جنوبی شهر حلب انجام دادند. هدف این حمله بازپسگیری «دانشکده نظامی» حلب بود که هم اکنون در اشغال گروهک تروریستی «جیش الفتح» است.

از سوی دیگر اما تانک‌های ارتش ترکیه نیز وارد صحنه نبرد در این منطقه شده و از هفته گذشته به بهانه نبرد با داعش و نیروهای معارض کرد وارد خاک سوریه شدند. ارتش ترکیه که شهر مرزی جرابلس در حلب را هدف قرار داده است با جنگنده‌های اف 16 نیز موضع داعش را در این منطقه بمباران کرد.

در همین یک خبرگزاری روسی گزارش داد که مسکو و واشنگتن نیز قرار است در همین منطقه عملیات مشترک انجام دهند. به گزارش "اینترفاکس" روسیه مسکو و واشنگتن در حال بررسی انجام عملیات مشترک علیه افراد مسلح در حلب در ماه اکتبر هستند.

با وجود آتش چند جانبه ای که در حلب روشن است اما رویترز تصاویری از وضعیت زندگی در این شهر ویرانه منتشر کرد. در این تصاویر مردمی که ماندن را بر فرار و آوارگی ترجیح داده اند در شرایط سخت روزگار می گذرانند.

تولید گروه چند رسانه‌ای - جام‌جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: