jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۳۸۹۹۴   ۰۹ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

جواد نکونام، مربی جدید تیم ملی که بتازگی کارش را شروع کرده است، همراه با ایران عازم چین نمی‌شود! تیم ملی ایران روز پنجشنبه همین هفته در دیداری بسیار حساس در شروع مرحله نهایی انتخابی جام جهانی به مصاف قطر می‌رود.

نکونام به احتمال فراوان در این دیدار روی نیمکت تیم ملی می‌نشیند تا به تیم کمک کند. روز جمعه و به فاصله 24 ساعت پس از این مسابقه، ملی‌پوش‌ها سوار بر هواپیما می‌شوند تا پس از پروازی ده ساعته به کشور چین برسد. در این سفر احتمال فراوان جواد نکونام ایران را همراهی نمی‌کند!

نکونام مشکلی برای رفتن به چین ندارد و ویزایش هم آماده است، ولی کارلوس کی‌روش چنین تصمیمی گرفته است. از آنجا که او بتازگی کارش را شروع کرده، کی‌روش قصد دارد این بازیکن را به ماموریت تازه‌ای بفرستد. روز 16 شهریور و همزمان با برگزاری بازی تیم ملی ایران و چین در پکن، دو تیم قطر و ازبکستان هم در دیداری حساس در دوحه به مصاف هم می‌روند.

ازبکستان سومین حریف ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی خواهد بود. تیم ملی پانزدهم مهرماه در دیداری حساس در تاشکند به مصاف این تیم می‌رود و برای کی‌روش مهم است که آخرین اطلاعات را درباره سبک بازی و تاکتیک‌های تیم ملی ازبکستان داشته باشد. به همین دلیل جواد نکونام مامور شده به قطر برود و علاوه بر تماشای بازی این تیم مقابل قطر، حتی تماشاگر تمرینات این تیم باشد. البته نکونام چهره معروفی در فوتبال آسیا به حساب می‌آید و به همین دلیل برایش رفتن به تمرین ازبکستان سخت است و سریع شناسایی می‌شود.

تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در تاشکند مقابل ازبکستان به برتری رسید. این بازی دوستانه با درخشش مهدی ترابی و گل استثنایی او همراه شد.

در دوره گذشته مقدماتی جام جهانی هم تیم ملی موفق شد با تک گل محمدرضا خلعتبری، ازبکستان را در تاشکند شکست دهد و سه امتیاز بسیار شیرین به دست بیاورد. البته ایران در تهران با یک گل مغلوب حریف شد و سه امتیاز از دست داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر